Úvod Aktuality Sezóna charitativních závodů PVZP FénixRun je u konce

Sezóna charitativních závodů PVZP FénixRun je u konce

Sezóna charitativních závodů PVZP FénixRun je u konce

Do charitativních závodů PVZP FénixRun se letos zapojilo rekordních 3 509 běžců a chodců, díky kterým se na startovném a dobrovolných příspěvcích podařilo vybrat celkem 1 478 000 korun. Cílem charitativních běhů bylo nejen finančně podpořit vybrané neziskové organizace, ale také informovat o prevenci závažných onemocnění a motivovat lidi k pravidelnému pohybu a zdravému životnímu stylu. 

Sezóna charitativních závodů PVZP FénixRun 2023 se definitivně uzavřela posledním závodem 23. 9. v Lednici – nyní přichází čas na rekapitulaci.  Závody PVZP FénixRun se v roce 2023 konaly v rekordních deseti malebných lokalitách po celé České republice – osm závodů proběhlo jako součást běžeckého seriálu Běhej Lesy, jeden v rámci RUN for HELP a také jeden speciální zážitkový PVZP Fénix Castle run v Pardubicích. Všechny závody měli i svoji virtuální variantu určenou pro ty, kteří se nemohli postavit na start přímo na místě.

Běžet nebo jít se přímo v místě závodů rozhodlo 2 457 běžců všech věkových kategorií, což je výrazné překonání účasti v minulých letech. Dalších 1 052 běžců se zúčastnilo virtuálních závodů. Celkem závodníci za celou sezónu uběhli úžasných 14 036 kilometrů. Výtěžek ze startovného a dobrovolných příspěvků z reálných i virtuálních běhů poputuje v plné výši na charitu.  PVZP prostřednictvám charitativních závodů PVZP FénixRun podporuje neziskové organizace, které se dlouhodobě věnují dětským onkologickým pacientům, lidem po vážných úrazech, osobám s amputacemi dolních končetin nebo s jinými handicapy, předčasně narozeným dětem a také sourozencům dětí s vážným onemocněním.

Z celkové sumy již PVZP podpořila částkou 100 000 korun ZŠ Svítání, jíž byl věnován závod v Pardubicích. Zbytek výtěžku bude rozdělen  mezi následující nadační fondy a spolky: Nové Háro, NF Modrý hroch, NFDO KrtekNo Foot No Stress a NF Pink BubbleAponedoNF Ze Srdce PVZP, Nadační fond Šťastná hvězda ,Společně k úsměvu, z. s., NF Melodio