Mořský koník VZP opět vyráží do Bulharska a Černé Hory

 

Naše mateřská společnost VZP již od 17. ledna 2019 přijímá přihlášky dětí na léčebně-ozdravné pobyty organizované tradičně pod názvem Mořský koník. Pobyty v délce tří týdnů se budou konat v Bulharsku a Černé Hoře od začátku června do poloviny září a mohou si je užít děti ve věku od 7 do 16 let, které splňují stanovené zdravotní indikace, což je například lupénka, atopický ekzém, bronchiální astma, obstruktivní plicní nemoc. Novinkou od loňského roku je, že na ně mohou jet i děti, které zároveň trpí celiakií. Zúčastnit se 3., 4. a 5. turnusů pak mohou i děti, které se k VZP přehlásí do 31. března a stanou se tedy pojištěnci VZP k 1. červenci.

Léčebné účinky má především přímořské klima, vlhký mořský vzduch, čistá mořská voda s obsahem minerálů a stopových prvků, jako je sodík, vápník a jód, ale i sluneční paprsky, které pomáhají získat do těla vitamín D. Nedílnou součástí léčebně-ozdravného procesu je přiměřený pohyb i odpočinek a kvalitní pravidelná strava s dostatečným pitným režimem.

Přihlášku k pobytu Mořský koník, spolu s návrhem potvrzeným od lékaře, mohou zákonní zástupci dítěte podat na kterémkoli klientském pracovišti VZP. Pokud máte zájem o podrobnější informace o pobytech, podívejte se na stránky www.vzp.cz/morsky-konik.