Nečekaně vysoký výtěžek z virtuálního charitativního běhu PVZP RunTour Běhu za Aničku putoval na podporu vážně nemocných dětí

 

Organizátorům prvního ročníku virtuálního charitativního Běhu za Aničku, Pojišťovně VZP, a.s., a PVZP RunTour se podařilo vybrat přesně 230 251 korun. Závodu se zúčastnilo celkem 1 185 sportovců, kteří každý individuálně běželi nebo šli tři kilometry. Závodníci se díky tomu mohli běhu zúčastnit kdykoliv (v rozmezí konání závodu) a kdekoliv. Startovní poplatek v minimální výši 100 korun i registrace probíhaly, stejně jako celý běh, online. Výtěžek běhu byl rozdělen a předán mezi čtyři organizace, které se dlouhodobě věnují nejen dětským onkologickým pacientům: Nadační fond Krtek, Nadační fond Modrý Hroch, Nové háro, z. s., a Nadační fond Pink Bubble.

Děkujeme všem sportovcům za účast na charitativním běhu. Tímto zdánlivě malým (dobro)činem dávají dětem i všem, kteří o ně pečují, obrovskou naději. Vyjadřují podporu všem dětským pacientům, procházejícím onkologickou léčbou, ale i jejich rodinám. Jsme moc rádi, že tímto způsobem můžeme jakožto instituce pomáhat a budeme v tom pokračovat i v následujícím roce“, vysvětluje Ing. Halina Trsková, místopředsedkyně představenstva Pojišťovny VZP, a.s., a iniciátorka charitativního běhu.

Vybrané prostředky byly rozděleny rovným dílem mezi zmíněné charitativní organizace, které je zároveň už obdržely, aby mohly pomáhat, kde je potřeba s okamžitou platností.

V Modrém hrochovi jsme běželi také za čtyřletého Kubíka, který prodělal ve třech měsících těžkou mozkovou příhodu a byl týden v umělém spánku. Kubíkovi odumřela velká část mozkových buněk, trpí epilepsií a dalšími velmi vážnými poškozeními mozku. Nechodí, nemluví a je odkázaný na dvacetičtyřhodinovou péči rodičů. Finance z charitativního PVZP Run Tour Běhu za Aničku použijeme na nákup speciálních ortéz, které Kubíkovi pomohou s narovnáváním nohou a případnou chůzí“, vysvětluje Monika Chasáková z Nadačního fondu Modrý hroch.

Rády bychom vzkázaly všem sportovcům, kteří se do PVZP RunTour Běhu za Aničku zapojili, že si velmi vážíme jejich sportovního nasazení a chuti podpořit dobrou věc a dát tak najevo pacientům a dospívajícím, že na ně ostatní myslí, když jim není do skoku. Vážíme si přízně všech skvělých lidí, kteří se zapojili“, doplňuje Mgr. Eva Kroupová Ph.D., výkonná ředitelka Nadačního fondu dětské onkologie Krtek.

Výtěžek z charitativního běhu (54 600 korun) použijeme na hlavní činnost spolku, tedy na vlasové náhrady pro onkologicky nemocné děti. Běhu jsme se nemohli zúčastnit, jelikož i náš spolek bohužel postihla nemoc. Pevně věříme, že v příštím charitativním běhu už budeme moci udělat nejen něco pro své zdraví, ale také pro nemocné děti. Všem běžcům, kteří se PVZP RunTour Běhu za Aničku zúčastnili, bych chtěla moc poděkovat za krásné gesto, kterým nejen utužili své zdraví, ale pomohli i dětem, které zrovna neprožívají šťastné období”, komentuje běh předsedkyně spolku Nové Háro Lucie Staňková.

Výkonná ředitelka Pink Bubble Martina Mecerová komentuje úspěch závodu s neskrývaným nadšením: „Výsledná částka předčila veškerá naše očekávání! Bude použita na realizaci tradičního sportovního ozdravného pobytu pro mladé onkologické pacienty (11 – 30 let), který se uskuteční v březnu v Krkonoších. Usilovně věříme a s velkou nadějí posíláme naše přání v růžové bublině do vesmíru, ať situace kolem koronavirové pandemie dovolí tento pobyt uskutečnit. Do běhu za Aničku jsme zapojili mimo sebe i další rodinné příslušníky, zejména pak děti, které nyní poznaly kouzlo přirozeného pohybu v běhu. Běháme i nadále a udržuje nás to v kondici a pozitivně naladěné. Všem zapojeným běžcům skládáme obrovskou poklonu, že se i v této netradiční a poněkud náročné době a ve virtuálním prostředí zapojili, poctivě běhali a velkoryse tak podpořili čtyři dobročinné organizace a projekty. Patří jim veliké díky! Kromě dobrého pocitu z podpory a pomoci dobré věci je totiž i samotný sport tím nejlepším prostředkem nejen ke zdraví, ale také k pozitivní mysli. A tu nyní potřebujeme více než kdykoliv jindy. Zůstaňme mu věrní i nadále, kdykoliv a kdekoliv to příležitost dovolí. Není totiž nic důležitějšího než zdraví.

Tento charitativní Běh za Aničku byl organizován na počest talentované mladé studentky Aničky, která podlehla rakovině v pouhých patnácti letech, ale svůj boj nikdy nevzdala. „Zůstaň šťastný, i když se ti dějí těžké věci“, bylo motto, kterým se sama v průběhu nemoci řídila, a i ve svém nízkém věku se snažila podpořit další, kteří těžkými onemocněními prochází.

I přesto, že se může zdát, že Anička svůj boj prohrála, je tomu naopak. Anička je vítězem a s ní i všichni ti, kteří se zapojili. Každá pomoc dává smysl.

Více informací o charitativním běhu zde.

 

Nadační fond dětské onkologie Krtek

Nadační fond Modrý hroch

Spolek Nové Háro

Nadační fond Pink Bubble