Pojišťovna VZP, a. s., opět pomáhá potřebným v rámci RUN for HELP

 

Akce RUN for HELP nabídne zábavu a podpoří lidi po amputaci dolních končetin

Na 25. července se chystá RUN for HELP, největší charitativní akce v ČR. Na pražské Letné se tento den uskuteční závod na 4 a 8 kilometrů pro profesionální i amatérské běžce. Připraveny jsou i tratě pro děti. Výtěžek je určen na podporu neziskové organizace NO FOOT NO STRESS, která se stará o lidi po amputaci dolních končetin.

Předání běžeckých protéz se letos uskuteční přímo na akci.

Pomoct aktivně a rychle je náš cíl!

Akce se aktivně zúčastní ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. „Rád se běhu Run for Help zúčastním. Je podle mě morální povinností nás všech pomáhat těm, kteří měli menší štěstí a musí žít s nemocí nebo s handicapem. Tahle bohulibá akce má ale pro mě hned dvojí efekt – nejenže během mohu podpořit potřebné, ale zároveň tím udělám něco pro své zdraví. A to bychom se měli naučit dělat všichni – ne čekat, až nám zdraví přestane sloužit, ale aktivně se o něj starat, aby nám co nejdéle vydrželo,“ zdůrazňuje Adam Vojtěch.

Registrace běžců začne v poledne, každý z běhů odstartuje jeden z patronů akce: zpěvačka Dasha, herec Jan Čenský, zpěvák Petr Rezek, herečka a zpěvačka Yvetta Blanarovičová nebo spisovatelka Bára Nesvatbová

Součástí RUN for HELP je doprovodný program, olympijská veslice, dětský koutek, disc golf a na startu děti uvítá maskot Pojišťovny VZP, a. s., (PVZP).

Kromě toho si zájemci budou moci nechat změřit index tělesné hmotnosti (BMI) a pro děti bude nachystané dopravní hřiště.

Pojišťovna PVZP poskytne jako hlavní partner RUN for HELP úrazové pojištění všem startujícím závodníkům. „Jako dceřiná společnost největší zdravotní pojišťovny si velmi dobře uvědomujeme, že zdraví je to nejcennější, co člověk má. Velmi rádi proto podporujeme akce, které se týkají sportu, protože sport zdraví prospívá,“ říká Halina Trsková, místopředsedkyně představenstva PVZP.

RUN for HELP podporuje i poslankyně Andrea Brzobohatá. „Snila jsem o akci, která pomůže handicapovaným vrátit se zpět do aktivního života. Věřím, že začínáme novou tradici,“ zdůrazňuje.

Mnoho lidí z NO FOOT NO STRESS přišlo o končetiny po prodělané meningokokové infekci „Tito lidé se snaží vyrovnat se svými tělesnými i duševními ranami, které jim meningokok způsobil, a ještě jim zbývá dost síly na to, aby varovali ostatní, informovali je o možných způsobech ochrany a snížili tím pravděpodobnost, že je postihne podobný osud. Velmi si je za to vážím. Hlas lékaře má sice svou váhu, daleko větší dopad však může mít osobní zkušenost pacienta, který tuto zákeřnou a nebezpečnou nemoc prodělal,“ uzavírá docent Rastislav Maďar z Centra očkování a cestovní medicíny Avenier, které je dalším partnerem akce.

Na všechny nadšené běžce se těšíme v sobotu 25. července v Praze na Letné. Přijďte podpořit dobrou věc a udělat něco pro své zdraví.