Pojišťovna VZP, a. s., sklízí první úspěchy partnerství s eD system Bauer Teamu

 

Na začátku listopadu se Pojišťovna VZP, a. s. (PVZP), stala hlavním partnerem týmu nejúspěšnějšího českého běžce na lyžích Lukáše Bauera. Do nového roku vstupuje oprávněně s očekáváním dalších velkých úspěchů.

Už 30. listopadu potvrdil tým svoji skvělou formu v rámci úvodního závodu Proteam Tempo na 15 km. „Patnáctikilometrová trať je extrémně odlišná od standardních lyžařských maratonů,“ připomíná Lukáš Bauer.

Po mužské části skončil tým osmý v pořadí s malou ztrátou na průběžně vedoucí tým. „V průběhu ženské části závodu byla nejrychlejší naše Kateřina Smutná, která v cílovém finiši získala celkově třetí místo pro tým,“ dodává Bauer, který si pochvaluje, že tým už v úvodním závodu sezóny mohl vystoupat na stupně vítězů.

Po listopadové týmové časovce čekal eD system první individuální závod na 30 km. „Situaci komplikovalo sněžení, servisní tým měl hodně práce, byl ale připravený a mazání se podařilo na jedničku s hvězdičkou,“ vzpomíná Lukáš Bauer. Důkazem bylo čtvrté místo Kateřiny Smutné a další tři umístění v Top 20.

„Mám velkou radost, že aktuálně je tým na skvělé třetí pozici v pořadí týmů. Seriál VISMA SkiClassics bude pokračovat 12. ledna v rakouském Seefeldu závodem Kaiser Maximillian lauf na šedesát kilometrů. Za celou PVZP držíme týmu palce,“ slibuje Halina Trsková, místopředsedkyně představenstva Pojišťovny VZP, a. s.