Pojišťovna VZP, a.s., opět pomáhala

Společenská odpovědnost, to jsou pro nás, Pojišťovnu VZP, a. s., především činy. Snažíme se nebýt lhostejní k potřebám znevýhodněných lidí již dlouhodobě, a proto jsme se i nyní zaměřili na konkrétní pomoc tělesně postiženým, nemocným a předčasně narozenému Maximovi.

Sami naši zaměstnanci koncem minulého roku pořádali pravidelné firemní snídaně s Fénixem, kde prezentovali nejen své kulinářské dovednosti, ale především ideu pomoci lidem. Kromě skvělých pokrmů připravili také finanční sbírku. Následně se nominovali lidé, o kterých naši zaměstnanci věděli, že by potřebovali pomoci v jejich nelehké životní situaci. Díky společnému úsilí našich pracovníků se tak vybraly nemalé finanční prostředky, které jsme hrdě předali níže nominovaným lidem v pátek 6. 4. 2018 na naší centrále.

Předčasně narozený Maxim se narodil už ve 27. týdnu těhotenství. Měřil 35 cm a nevážil ani kilogram. Měl nedovyvinuté plíce, kromě toho mu lékaři diagnostikovali tříselnou kýlu, postižení sluchu a dětskou mozkovou obrnu. Za pouhé dva roky života absolvoval řadu operací. Zůstává pod dohledem na očním, kardiologii, ortopedii a musí cvičit Vojtovu metodu. „Výtěžek od Pojišťovny VZP, a. s., mu zajistí například rehabilitaci v obleku Therasuit, která je finančně velmi náročná,” popsala konkrétní způsob pomoci marketingová specialistka Jarmila Bílková. Další finanční pomoc směřuje holčičce Vanesce, která trpí nádorovým onemocněním hlavy. I ona má za sebou řadu operací a další ji ještě čekají. „Vaneska žije pouze s maminkou a dvěma sourozenci u babičky a dědečka, PVZP tak finančně vypomůže její rodině, která jí zajistí lepší péči včetně blahodárných lázní,” doplnila Jarmila Bílková.

V tíživé situaci se ocitla i rodina třiapadesátiletého Petra. Náhle onemocněl akutní leukémií a v tuto chvíli má již za sebou transplantaci kostní dřeně a pomalu nabírá nové síly. Chod domácnosti se dvěma školáky musela na čas převzít manželka, která pracuje v mateřské školce. I v jejich případě PVZP posílí rodinný rozpočet. Neposlední pomoc směřuje Speciální pečovatelské službě pro tělesně postižené v Kladně, které schází peníze na provoz. „Pojišťovna se rozhodla podpořit jejich projekt Ptačí budky, které vyrábějí sami klienti pečovatelské služby a vlastní činností se tak snaží pomoci dofinancovat provoz nepřetržité pečovatelské pomoci občanům se zdravotním postižením,” vysvětlila Jarmila Bílková.

 

ZAMĚSTNANCI PVZP POMŮŽOU V NEZISKOVKÁCH

V rámci firemního dobrovolnictví umožňujeme našim zaměstnancům strávit jeden pracovní den v roce pomocí v neziskové organizaci. Ať už to bude v domově pro seniory, organizaci pomáhající tělesně nebo mentálně postiženým, v dětském domově, kojeneckém ústavu nebo třeba v organizaci zaměřené na záchranu památek či ekologii. Těší nás, že našim zaměstnancům není lhostejný osud jiných lidí a tímto všem ještě jednou moc děkujeme.