Soutěž pro seniory Pošlete vzkaz příběhem zná své vítěze

 

Kreativní soutěž, kterou PVZP letos uspořádala v rámci svých společensky odpovědných aktivit, zná své vítěze. Senioři měli za úkol napsat svůj životní příběh a doplnit jej o poselství, které by chtěli sdělit mladší generaci. Celkem do soutěže dorazilo téměř devadesát příběhů a my si velmi vážíme toho, kolik péče senioři příběhům věnovali. Pětice vítězů nyní obdrží ceny dle vlastního výběru v hodnotě 30 000 korun. Senioři si přáli např. chodítka, televizní deky, plédy, lavičku, notebook nebo třeba strom.

Výherci soutěže Pošlete vzkaz příběhem jsou:

Blanka Holubová, 75 let, příběh „Zima v Praze“

Bohuslav Zika, 99 let, příběh „Strom je dar života“

Jiří Mlejnský, 83 let, příběh „Duch Posázaví s hroznovým cukrem v kapse“

Marie Čermáková, 92 let, příběh „Křížem krážem aneb Jak jsme cestovali“

Vlasta Hunkesová, 96 let, příběh „Bez práce jsem nemohla být“

 

V druhé části projektu, která se jmenuje Inspirujte se příběhem, mají děti za úkol vybrat si příběh seniora a ten kreativně ztvárnit. Děti mohou malovat, ale i nahrát video, vytvořit dílo z hlíny nebo třeba příběh namluvit. Prostřednictvím práce na příběhu seniora se děti dozvídají o tom, jaký byl život za války nebo jaké to bylo vyrůstat na venkově. Děti tak načerpají znalosti z životní moudrosti starších, a dojde tak k mezigeneračnímu propojení, které bylo jednou z hlavních idejí celého projektu.

Ve třetí fázi projektu spojíme příběhy seniorů s pracemi dětí a celý projekt vyjde jako kniha. Tu získají všichni zúčastnění senioři i děti zdarma na památku.

 

Další informace na 

https://www.ozivimecesko.cz/poslete-vzkaz-pribehem/

https://www.ozivimecesko.cz/inspirovali-jsme-se/