Závody horských kol s námi viděly stovky tisíc diváků

 

Na jaře jsme se stali hlavním partnerem seriálu šesti závodů Českého poháru horských kol v olympijské disciplíně cross-country. Všechny závody měly velmi vysokou sportovní úroveň, hodnotí Martin Müller zastupující organizátory.

Seriál odstartoval v Kutné Hoře a dále projel Touškovem, Pecí pod Sněžkou, Zadovem, Bedřichovem a Hlinskem, kde zakončil sezónu vrcholnou akcí ‒ Mistrovstvím České republiky, kde startovala kompletní česká špička všech kategorií.

Během sobotních částí závodů soutěžily děti od tří do čtrnácti let a probíhaly závody Masters a veřejný závod, v neděli pak na stejných tratích pokračovaly závody kadetů, juniorů, elitních žen a mužů. Motivací pro všechny byla účast profesionálních závodníků jako Ondřej Cink, Jan Škarnitzl, Jaroslav Kulhavý a další. Závodů se účastnili i reprezentanti zahraničí, jelikož Český pohár je součástí mezinárodního kalendáře cyklistické unie UCI v nejvyšší kategorii C1.

S výjimkou Peci pod Sněžkou všude vládlo ideální počasí. Všech závodů se celkem účastnilo 2879 závodníků a na vlastní oči je sledovalo čtyřiadvacet tisíc diváků.

Pojišťovna VZP, a. s. (PVZP) však byla vidět mnohem víc. Seriál měl silné mediální pokrytí, televizní vysílací čas přesáhl 320 minut ‒ logo PVZP tak viděly stovky tisíc lidí. Na všech závodech fandil náš maskot medvěd Vilda. Na stánku PVZP děti soutěžily o spoustu drobných odměn, zatímco dospělí zájemci dostali informace o nabízených pojistných produktech.

Nezapomeňte nás sledovat i na Facebooku, kde najdete i fotky z jednotlivých závodů.