Pojišťovna VZP, a.s. podpořila Kliniku dětské hematologie a onkologie FN Motol

(25. 9. 2017, Praha) Pojišťovna VZP, a.s. zútulnila Kliniku dětské hematologie a onkologie FN Motol autorskými peřinkami a povlečeními pro malé pacienty

Jedním z dobrovolných závazků ryze české komerční Pojišťovny VZP, a. s. je naplňování společenské odpovědnosti. Zejména se orientuje na podporu znevýhodněných skupin v oblasti zdraví, dále na oblasti vzdělání, kultury a sportu.

„V naší pojišťovně neklademe důraz jenom na ekonomické výsledky, naší snahou je také pomáhat potřebným. Podporujeme napřímo desítky znevýhodněných jednotlivců a organizací. Jednou takovou organizací je HAIMA CZ, spolek pro pomoc dětem s hematologickým nebo onkologickým onemocněním. Ve spolupráci s grafičkou a bývalou pacientkou Kliniky Romanou Andělovou a spolkem HAIMA CZ jsme dne 21. 9. 2017 předali dětským onkologickým pacientům FN Motol 100 ks autorských povlečení, 100 ks peřinek a 100 ks knih pro děti.”, popisuje Klára Bílá, marketingová specialistka.

„Děti se na peřinky vždy ptají a často si je berou po léčbě domů, asi na památku. Pro děti je léčba nesmírně náročná, a to jak psychicky tak fyzicky, proto jsme rádi, když jim můžeme pobyt u nás jakkoliv zpříjemnit.”, dodává Prof. MUDr. Jan Starý, DrSc., přednosta Kliniky dětské hematologie a onkologie.