Úvod Tiskové zprávy Pojišťovna VZP, a.s. podala trestní oznámení na společnost straxovka.cz s.r.o.

Pojišťovna VZP, a.s. podala trestní oznámení na společnost straxovka.cz s.r.o.

Pojišťovna VZP, a.s. podala trestní oznámení na společnost straxovka.cz s.r.o.

Praha 14. 6. 2022 – Pojišťovna VZP, a.s. (PVZP) podala trestní oznámení na společnost straxovka.cz s.r.o. o spáchání trestného činu podvodu, neoprávněného podnikání a poškození cizích práv.

Společnost straxovka.cz s.r.o. klientům nabízí pojistné produkty PVZP na svých webových stránkách, přestože není oprávněna je distribuovat. Neoprávněně dlouhodobě uvádí obchodní firmu a logo společnosti PVZP. Klientům dokonce nabízí možnost úhrady pojistného ve splátkách, ačkoliv nemá oprávnění od České národní banky k poskytování spotřebitelského úvěru. Na webu www.straxovka.cz byl zveřejněn mimo jiné i dopis, který společnost PVZP zaslala svým obchodním partnerům, což může navozovat mylný dojem, že rovněž patří mezi obchodní partnery společnosti PVZP.

Společnost PVZP se od aktivit takovýchto subjektů důrazně distancuje a doporučuje klientům, aby uzavírali pojistné smlouvy výhradně se zprostředkovateli řádně registrovanými ze strany České národní banky, kteří mají zároveň se společností PVZP uzavřenu příslušnou smlouvu, která je v době sjednávání pojištění platná.