Úvod Tiskové zprávy Akce RUN for HELP nabídne zábavu a podpoří lidi po amputaci dolních končetin

Akce RUN for HELP nabídne zábavu a podpoří lidi po amputaci dolních končetin

Akce RUN for HELP nabídne zábavu a podpoří lidi po amputaci dolních končetin

Na 11. června se chystá již čtvrtý ročník RUN for HELP, největší charitativní akce v ČR. Na pražské Letné se tento den uskuteční závod na 4 a 8 kilometrů pro profesionální i amatérské běžce. Připraveny jsou i tratě pro děti. Výtěžek je určen na podporu neziskové organizace NO FOOT NO STRESS, která s Nadací Agrofert a PVZP věnuje běhací protézy.

Letos třem ženám

Jako perlička bude speciální závod NO FOOT Run na 1 km pro handicapované s běžeckou nohou.
Akci se zúčastní i místopředsedkyně poslanecké sněmovny Jana Vildumecová Mračková.

„Běhu Run for Help se zúčastním vždy ráda. A moc bych si přála, aby na tuto bezvadnou akci přišlo co nejvíc lidí, protože zde můžete udělat nejen něco pro své zdraví, ale také svým během také podpoříte ty, kteří to velmi potřebují. Na Run for Help je milé, že zde potkáte spoustu aktivních a úžasných lidí. A také se těším, že letos opět poběžíme se synem již podruhé trasu pro děti. Určitě si to všichni společně užijeme.

Registrace běžců začne v poledne, každý z běhů odstartuje jeden z patronů akce:

Bára Nesvadbová, Jiří Mádl, Anička Slováčková, Eva Hrušková a Honza Čenský.

Malé závodníky pobaví během akce maskot medvěd Vilda a chybět nebude fotokoutek České pošty.

PVZP letos už druhým rokem pořádá sérii charitativních běhů PVZP FénixRun. Jeden z nich zařadila právě i do programu Run4Help. Cílem celé série běhů je vybrat na startovném a dobrovolných příspěvcích co nejvíce finančních prostředků, které budou rozděleny mezi 9 neziskovek věnujících se vážně nemocným dětem, lidem po vážných úrazech, handicapovaným nebo třeba předčasně narozeným dětem. Jedním ze spolků, které obdrží poměrnou část výtěžku na protézu je i No Foot No Stress, organizátor Run4Help.

Pojišťovna VZP poskytne jako hlavní partner RUN for HELP úrazové pojištění všem startujícím závodníkům. „Jako dceřiná společnost největší zdravotní pojišťovny si velmi dobře uvědomujeme, co znamená zdraví – je to nejcennější, co člověk má. Velmi rádi proto podporujeme akce, které se týkají sportu, protože sport zdraví prospívá,“ říká Halina Trsková, místopředsedkyně představenstva PVZP.

Dalším z partnerů RUN for HELP je produkční agentura nova-Art. „Chceme být součástí smysluplné spolupráce a pomáhat handicapovaným k plnohodnotného životu k čemuž možnost sportovat určitě patří. Běžecké a lyžařské protézy mění, a to doslova, lidem život! Děkuji všem, kteří sdílejí tento názor a rozhodli se Run 4 help podpořit,“ říká ředitelka této agentury Radka Fronková.

RUN for HELP vymyslela Andrea Brzobohatá. „Snila jsem o akci, která pomůže handicapovaným vrátit se zpět do aktivního života. Věřím, že už máme novou tradici,“ zdůrazňuje.

„Obdivuji jejich vnitřní sílu a houževnatost, díky které se vyrovnávají se změnami, které jim meningokok způsobil. Navíc jim zbývá dost sil, aby svými příběhy varovali ostatní a informovali je o možných způsobech ochrany a snížili tím pravděpodobnost, že je postihne podobný osud. Velmi si jich za to vážíme, RUN for HELP podporujeme od samého počátku a současně se s kolegy aktivně účastníme uvádí Martin Nesrsta za společnost Avenier a.s., provozovatele sítě center očkováni a cestovní medicíny po celé ČR.

 

Klinika Malvazinky věnuje 15 lidem po amputaci rehabilitační pobyt.

Mediálními partnery jsou Česká televize a Český rozhlas Media store a Albatros Media

Více info: Andrea Brzobohatá 602765685

Budeme se na Vás těšit

Za tým neziskové organizace No Foot No Stress

Andrea Brzobohatá
www.run4help.cz