Úvod Tiskové zprávy Oslavili jsme Svátek práce a lásky během

Oslavili jsme Svátek práce a lásky během

Oslavili jsme Svátek práce a lásky během

Na sváteční pondělí Prvního máje proběhl v Pardubicích na zámku a v přilehlém rozkvetlém parku historicky první PVZP Fénix Castle run – den plný běžeckých závodů, včetně dětských a charitativních.

V pondělí 8. května skončila virtuální část závodu PVZP Fénix Castle run Pardubice a mi tak můžeme tento první ročník zhodnotit.

Nádherné počasí a historické kulisy přilákaly 1. května na start více než 600 závodníků. Sportovní den zahájila rozcvička s moderátorem a zpěvákem Josefem Vágnerem, který účastníkům i zazpíval. Jako první přišly na řadu dětské závody Fénixáček. Na tratích dětských závodů byly sice k vidění nejurputnější souboje celého dne, ale bez ohledu na jejich konečný výsledek všichni odcházeli z cíle s úsměvem na rtech a s originální medailí.

Po dětských závodech následoval charitativní PVZP FénixRun na 3 kilometry. Závod odstartovala senátorka a ředitelka Základní a Praktické školy Svítání Mgr. Miluše Horská a na start se mezi více než stovku účastníků postavil i náměstek primátora Jakub Rychtecký. Na atmosféře a průběhu závodu bylo poznat, že hlavní myšlenkou je pomoc potřebným a zdravý pohyb na čerstvém vzduchu, a že o výsledek až tolik nejde. Trasa závodu na 3 kilometry vedla malebným prostředím rozkvetlého zámeckého parku a spolu s krásným slunečným počasím vytvořila účastníkům naprosto komplexní zážitek.

„Na PVZP Fénix Castle run se mně nejvíce líbí myšlenka běžíš a pomáháš. Velkou radost mně udělala vysoká účast běžců všech generací. Osobně jsem běžel tříkilometrovou trať a moc jsem si to užil. Těší mě, že se podařila vybrat hezká částka také na podporu ZŠ a MŠ Svítání. S pořadateli jsme se dohodli i na podpoře 10 000 Kč pro školu s nejvyšším počtem běžců, gratuluji ZŠ Polabiny 2, Prodloužená. Velké poděkování organizátorům. Věřím, že se rodí nová sportovní tradice, těším se zase za rok v Pardubicích.“, komentuje celou akci Jakub Rychtecký, náměstek primátora Pardubic.

Výtěžek ze startovného z dětských běhů a z běhu PVZP FénixRun na 3 kilometry půjde bezezbytku na charitu – bude rozdělen mezi pardubickou Základní a Praktickou školu Svítání a deset neziskovek, které PVZP podporuje v aktuálním ročníku PVZP FénixRun. V Pardubicích jsme vybrali na charitu přes 110 000 korun, za což chceme všem účastníkům moc poděkovat.

„Nesmírně si vážíme zařazení do prvního ročníku charitativního běhu Castle run, jehož výtěžek nás velmi mile překvapil a použijeme ho na nákup svozového autobusku pro naše žáky. Věříme, že naše spolupráce bude i nadále v budoucnu pokračovat.“, říká Miluše Horská, senátorka a ředitelka Základní a Praktické školy Svítání.

Závodní den v Pardubicích završily závody H Centrum na 6 kilometrů a PVZP FénixRun na 9 kilometrů. Na startu už stáli ryzí sportovci, kteří bojovali o pořadí, čas a překonání vlastních limitů.

V 11:45 odstartoval běh H Centrum na 6 km, který odstartoval zástupce partnera Tomáš Dušek. Vítěz Jan Vaníček doběhl s časem 22.27. Mezi ženami Eva Vejběrová zvítězila s časem 28:12 minut.

Hodinu po startu 6 km se odstartoval poslední závod PVZP FénixRun běh na 9 km, který odstartovala Halina Trsková z PVZP a poděkovala všem běžcům za účast. Běh na 9 se běžel ve 3 okruzích. Zvítězil Tomáš Mocek s časem 33:53 a mezi ženami Svitlana Inchenko s časem 40:14 minut.

„Jsem pyšná, že naše myšlenka propojení zdravého pohybu a charity oslovila takové množství lidí. Věřím, že jsme tímto prvním ročníkem zahájili úspěšnou tradici, která bude sportovce bavit a pomůže potřebným.“, zhodnotila akci Halina Trsková, místopředsedkyně představenstva PVZP

Pomáháme těmto neziskovým organizacím

Peníze rozdělíme mezi nadační fondy a spolky Nové Háro, NF Modrý hroch, NFDO KrtekNo Foot No Stress a NF Pink BubbleAponedoNadace Z + MNF Ze Srdce PVZPNadační fond Šťastná hvězda ,Společně k úsměvu, z. s. a Školu Svítání.