Úvod Tiskové zprávy Pojišťovna VZP, a.s., pomohla prostřednictvím svého nadačního fondu Ze srdce PVZP dvěma dětským pacientům s cystickou fibrózou

Pojišťovna VZP, a.s., pomohla prostřednictvím svého nadačního fondu Ze srdce PVZP dvěma dětským pacientům s cystickou fibrózou

Pojišťovna VZP, a.s., pomohla prostřednictvím svého nadačního fondu Ze srdce PVZP dvěma dětským pacientům s cystickou fibrózou

Praha 22. 2. 2022 – Nadační fond Ze srdce PVZP vznikl v roce 2021, aby zastřešil široké spektrum dobročinných aktivit, kterým se PVZP dlouhodobě věnuje. Nyní se fond spojil s Nadací Z + M a společnými silami zajistily dvanáctiletým dvojčatům z Plzně s cystickou fibrózou speciální inhalátor a léčebnou terapii.

Cystická fibróza je velmi závažné a nevyléčitelné onemocnění. Nemocní po celý život potřebují intenzivní léčbu zahrnující každodenní inhalace a rehabilitace. Nemoc se projevuje především opakovanými infekcemi dýchacích cest, které v konečné fázi způsobují selhání plic. Aktuálně žije v České republice zhruba 700 pacientů s diagnostikovanou cystickou fibrózou.

Pacienti každý den podstupují několikahodinovou léčbu v podobě dlouhých inhalací, užívají velké množství léků a dodržují přísný režim. Léčba je velice nákladná a část není hrazena z veřejného zdravotního pojištění.

Ředitelka nadačního fondu Ze srdce PVZP a zároveň místopředsedkyně představenstva PVZP Ing. Halina Trsková popisuje, jak rychle se podařilo sehnat pomoc: „Před několika týdny jsem se dozvěděla, že rodina z Plzně má oba dva syny nemocné cystickou fibrózou. Chlapci, dvojčata, oba nutně potřebují speciální inhalátor. Jejich situace se mě velice dotkla a začala jsem hledat způsob, jak pomoci. Během několika dní se pro oba chlapce podařilo sehnat přístroj na odhlenění dýchacích cest a také léčebné terapie. Věřím, že se rodině uleví alespoň finančně a ubydou jí starosti.

Pomoc právnické osoby konkrétní fyzické osobě 

Chce-li právnická osoba pomoci konkrétní fyzické osobě, je to pro ni relativně komplikovaný proces. Aby mohla být pomoc realizována, musí právnická osoba vyhledat vhodnou nadaci, která se stane její „prodlouženou rukou“. Ve výše zmíněném případě se „prodlouženou rukou“ stala zejména Nadace Z + M v úzké spolupráci s nadačním fondem Ze srdce PVZP.

„Nadace Z + M si uvědomuje, že zdraví je to nejcennější, co člověk má. V holdingu zaměstnáváme osoby se zdravotním handicapem a vnímáme jako naší povinnost pomáhat lidem, kteří neměli tolik štěstí a musí žít s nemocí. Naším cílem je rychle pomáhat konkrétním lidem v těžké životní situaci. Proto jsme neváhali a rádi jsme pomohli,“ říká ředitelka Nadace Z+M Žaneta Papíková.

O Nadaci Z + M

Nadace Z + M vznikla v roce 2021 jako nadace Holdingu Z+M za účelem pomáhat lidem se zdravotním postižením či omezením. Jejím cílem je těmto lidem zlepšovat každodenní život, integrovat je do společnosti, poskytnout jim pracovní zázemí a finanční prostředky na nákup věcí a služeb, které jim umožní žít důstojný a spokojený život.

Poděkování dárcům

Milí dárci, z celého srdce bychom vám za naši rodinu, hlavně za naše syny O. a L., chtěli poděkovat. Moc si toho vážíme, že se i v této nelehké době najde hromada lidí, kteří mají srdce na správném místě a není jim cizí osud lhostejný. Přístroj Simeox je pro naše hochy velmi účinný a pro jejich zdravotní stav je jednou z nejdůležitější věcí,“ komentuje otec chlapců.

Odkazy