Úvod Tiskové zprávy Poznej nepřítele: PVZP odstartovala edukativní projekt na zvýšení povědomí o vážných onemocněních

Poznej nepřítele: PVZP odstartovala edukativní projekt na zvýšení povědomí o vážných onemocněních

Poznej nepřítele: PVZP odstartovala edukativní projekt na zvýšení povědomí o vážných onemocněních

Praha 19. 4. 2022 – Pojišťovna VZP, a. s., (PVZP) přichází s projektem, který si klade za cíl detabuizovat téma závažných onemocnění a prevence. Projekt Poznej nepřítele otevřeně hovoří ústy Anny Julie Slováčkové a jejích hostů o tom, jak rozpoznat vážné nemoci, jak jim předcházet, ale i tom, co se traduje, ale není to pravda.

Zárodek projektu Poznej nepřítele vznikl jako výsledek rozhovorů s lidmi, kteří si uzavřeli u PVZP pojištění pro případ závažných onemocnění Fénix. Většina těchto lidí byly osoby ve středním věku bez závažných chronických onemocnění, ovšem s vysokým rizikem vzniku vážné choroby na základě rodinné anamnézy. Pojištění Fénix v případě závažného onemocnění poskytne pojištěnému jednorázovou výplatu finančních prostředků až do výše dva a půl milionu korun. Nemocného sice nevyléčí, ale výrazně mu usnadní běžné náklady spojené se životem, jako jsou platba nájmu, jídla, splátky hypotéky apod. Namísto, aby se nemocný trápil nepříjemnostmi s nedostatkem financí, může se plně soustředit na léčbu.

„Jako pojišťovna si uvědomujeme vysokou míru společenské odpovědnosti, kterou neseme na svých bedrech. Lidé nám platí, abychom jim podali pomocnou ruku, když to nejvíce potřebují, a to se snažíme dělat nejen jako pojišťovna jako taková, ale také společensky prospěšnými aktivitami, jako je právě web a videa o závažných onemocněních a jejich prevenci – tedy projekt Poznej nepřítele,“ komentuje další z motivačních prvků vzniku projektu Ing. Halina Trsková, místopředsedkyně představenstva PVZP a autorka mnoha společensky odpovědných projektů na straně PVZP.

Co reálně je Poznej nepřítele?

Nepřátelé, o nichž projekt hovoří, jsou závažná onemocnění. Ty je potřeba včas odhalit/poznat, aby postižený měl co nejvyšší šanci žít po uzdravení plnohodnotný život. Poznej nepřítele je tedy webová platforma, na které může kdokoliv srozumitelně získat informace o závažných onemocněních, jak je poznat a jak jim předcházet. Prostřednictvím edukativních textů, ale i snadno uchopitelných videí a rozhovorů, jimiž provází Anna Julie Slováčková, se návštěvníci webu dozví o různých druzích rakoviny, mrtvici, infarktu a celé řadě dalších závažných onemocnění.

Důležité odkazy