Úvod Tiskové zprávy PVZP pomohla do Lvova v rekordním čase doručit humanitární pomoc pro handicapované

PVZP pomohla do Lvova v rekordním čase doručit humanitární pomoc pro handicapované

PVZP pomohla do Lvova v rekordním čase doručit humanitární pomoc pro handicapované

Praha 24. 3. 2022 – Pojišťovna VZP, a. s., (PVZP) pomohla České asociaci paraplegiků (CZEPA) zajistit humanitární pomoc a léky pro zdravotnické zařízení, které se dlouhodobě věnuje péči o děti s mentálním i pohybovým postižením.

V pondělí 14. 3. 2022 se na PVZP obrátil MUDr. Jiří Bek, podporovatel České asociace paraplegiků (CZEPA), se žádostí o pomoc, kterou iniciovala Alena Jančíková, ředitelka CZEPA. V pátek 18. 3. 2022 odjela auta s humanitární pomocí a léky na Ukrajinu. Jejich cílem bylo centrum DZHERELO ve Lvově.

„V Centru Dzherelo se standardně věnují dětem s dětskou mozkovou obrnou. Vzhledem k válečnému konfliktu centrum nabídlo zázemí pro handicapované osoby z východní části Ukrajiny. Mnoho lidí zde našlo zázemí nastálo nebo přechodně. Dzherelo nás požádalo o zásobení všemi potřebnými věcmi – včetně léků, jelikož jim zásoby mizely velmi rychle a obávali se výpadku, který by mohl mít fatální následky,“ komentuje situaci Jančíková.

Díky rychlé pomoci zorganizované MUDr. Bekem byl apel ředitelky Jančíkové rychle doručen na správná místa a léky se vydaly na cestu doslova během pár dní. V PVZP má tyto žádosti a společensky odpovědné aktivity na starosti Ing. Halina Trsková, místopředsedkyně představenstva PVZP, která celý proces humanitární pomoci za PVZP nejen zaštítila, ale také díky osobnímu nasazení značně urychlila.

Jsem člověk, který do všeho, co dělá, dává nejen svou píli, ale také svoje srdce, proto jsem ráda, že zatímco jiní bojují za svou zem, tak my můžeme pomoci bojovat konkrétním lidem s jejich postižením,” doplňuje Halina Trsková.

 

Důležité odkazy