Úvod Tiskové zprávy PVZP přichází s projektem na podporu mezigeneračního dialogu – Pošlete vzkaz příběhem

PVZP přichází s projektem na podporu mezigeneračního dialogu – Pošlete vzkaz příběhem

PVZP přichází s projektem na podporu mezigeneračního dialogu – Pošlete vzkaz příběhem

Praha 1. 2. 2022 – Pojišťovna VZP, a. s., (PVZP) v únoru odstartovala projekt a soutěž pro seniory Pošlete vzkaz příběhem. Cílem projektu je sbírání příběhů seniorů a propojení starších a mladších generací. Příběhy by měly obsahovat poselství, životní zkušenost nebo moudro, které chce senior předat dál.

Sbírání příběhů od seniorů bude probíhat prostřednictvím jednoduchého formuláře na webové stránce projektu. Všechny doručené příběhy od seniorů budou slosovány a pět vylosovaných bude odměněno cenou dle vlastního výběru v hodnotě 30 000 korun. Senioři se mohou zúčastnit pod hlavičkou jakékoliv organizace či instituce (např. domov pro seniory, denní stacionář apod.)

Vybrané příběhy vyjdou rovněž jako kniha s kresbami dětí

Na webu www.ozivimecesko.cz budou zveřejněny všechny příběhy. Ve druhé fázi projektu budou mít děti za úkol vybrat si příběh seniora, který kreativně ztvární. Děti se budou moci zapojit pod hlavičkou jakékoliv instituce, která se věnuje právě dětem (škola, školka, školní třída, družina, kroužek apod.)

K propojení generací dojde právě tím, že děti budou příběhy nejen číst, ale rovněž například kreslit nebo malovat. Příběhy seniorů a výtvarná díla dětí se spojí v jeden celek v rámci knihy, jejíž vydání je plánováno po skončení obou projektů.

Jak z pohledu osobního, tak z pohledu komerční pojišťovny, ve které působím, cítím potřebu vracet do společnosti něco pozitivního. Z pozice vysokého managementu PVZP se mohu účastnit mnoha společensky odpovědných projektů a celou řadu z nich také iniciovat. Oživíme Česko a jeho dílčí části jsou právě jedním z těch, do nichž jsem vložila mnoho energie. Těší mě, že díky iniciativě Oživíme Česko vznikají nejen krásné, ale i prospěšné věci, které nám i lidem, pro něž je děláme, přinášejí radost,“ komentuje Ing. Halina Trsková, místopředsedkyně představenstva PVZP.

Více o Oživíme Česko a podpoře PVZP směrem k seniorům

Projekt Pošlete vzkaz příběhem vznikl v rámci iniciativy Oživíme Česko, kterou založila Pojišťovna VZP, a. s., (PVZP), konkrétně Ing. Halina Trsková, místopředsedkyně představenstva Pojišťovny, na začátku covidové pandemie. PVZP tak podpořila nebo podporuje české podnikatele a firmy, v projektu Vykouzlete pohádkovou knížku také děti a nyní Pojišťovna zaměřuje svou pozornost na seniory. Společným principem je podpora a motivace v době, kdy jsou všechny sféry společnosti ve zcela bezprecedentní situaci a potřeba realizace společenské odpovědnosti je intenzivnější než kdy dříve.

PVZP v rámci společenské odpovědnosti dlouhodobě podporuje seniory celou řadou aktivit – vydala knížku plnou pozitivní energie a citátů Z pohody do pohody, vytvořila speciální puzzle s velkými dílky na procvičování paměti a jemné motoriky nebo realizovala dva koncerty s písněmi Karla Hašlera pro seniory zdarma.

Důležité odkazy