Úvod Tiskové zprávy PVZP připravila pokračování projektu Pošlete vzkaz příběhem, který spojuje generace

PVZP připravila pokračování projektu Pošlete vzkaz příběhem, který spojuje generace

PVZP připravila pokračování projektu Pošlete vzkaz příběhem, který spojuje generace

PVZP v rámci společensky odpovědných aktivit navázala na úspěšný projekt Pošlete vzkaz příběhem a vyzývá děti a seniory k mezigeneračnímu dialogu prostřednictvím kreativní soutěže.

Myšlenkou projektu je spojení nemladší a nejstarší generace za účelem porozumění, vzájemného zpestření života, pocitu sounáležitosti a potřebnosti a předávání životních mouder a zkušeností.

První část projektu Pošlete vzkaz příběhem měla podobu soutěže, v rámci níž došlo k “online” propojení generací – dětí a seniorů a to především z důvodu doznívající epidemie covidu-19. Výsledkem je kniha Pošlete vzkaz příběhem, která obsahuje na 90 příběhů a výtvarných prací od dětí.

Druhý ročník soutěže se přenese z online prostředí do offlinu. Bude usilovat o osobní kontakt obou generací, který se ze společnosti pomalu vytrácí. Vyzveme organizace pracující s dětmi, aby navštívily seniorské instituce ve svém okolí. Děti budou mít za úkol vyslechnout vyprávění seniorů a zaznamenat je. Následně děti a senioři společně příběh kreativně zpracují libovolnou formou (kresba, malba, keramika, koláž, divadlo, píseň, hudba, atp.).

Všechny práce budou zveřejněny v souhrnné publikaci – knize – Pošlete vzkaz příběhem 2. Každý přihlášený bude odměněn dárkem a nejlepší soutěžní práce budou finančně odměněny v celkové částce 250 000 Kč. Nadto bude možné si u PVZP zažádat o bonus 30 000 Kč na realizaci společného projektu dětí a seniorů.

Projekt podporují ambasadoři PVZP pan Jiří Korn, který je tváří pojištění vozidel PVZP a Anna Julie Slováčková, ambasadorka preventivního programu PVZP Poznej nepřítele. Oba interpreti se budou účastnit slavnostního předání výher, ocenění a publikací s příběhy.

„Víme, že je mezigenerační dialog náročné téma v osobní rovině, o to těžší je jeho realizace na úrovni celé společnosti. Chceme to změnit. Senioři jsou důležitou součástí naší společnosti, to by děti měly vnímat jako samozřejmost. Věříme, že společně strávený čas dětí a seniorů bude příjemným rozptýlením a vytržením z běžného života, a že bude přínosný pro všechny zapojené. Jak pro děti, které se budou učit pokoře a chování ke starším osobám, tak pro seniory, kteří budou předávat své životní zkušenosti.“, doplňuje autorka projektu, místopředsedkyně PVZP, Halina Trsková.

PVZP se dlouhodobě věnuje dětem a seniorům a připravuje pro ně celou řadou aktivit. Společným jmenovatelem je vždy podpora a motivace.

Důležité odkazy

Pojišťovna VZP, a.s., (PVZP) je univerzální neživotní pojišťovna. Od roku 1994 byla součástí VZP ČR, po vstupu Česka do Evropské unie v roce 2004 působí samostatně. Poskytuje cestovní pojištění, pojištění majetku a odpovědnosti, občanů, podnikatelů, zdravotnických zařízení, pojištění profesní odpovědnosti a majetku lékařů a farmaceutů, pojištění běžné občanské odpovědnosti, úrazové pojištění, komerční zdravotní pojištění cizinců a další pojistné produkty. Jediným akcionářem je Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky. Více informací o PVZP najdete na www.pvzp.cz.

Kontakt pro média: klara.bila@pvzp.cz