Úvod Tiskové zprávy PVZP slavnostně ukončuje mezigenerační projekt Pošlete vzkaz příběhem koncertem Václava Neckáře

PVZP slavnostně ukončuje mezigenerační projekt Pošlete vzkaz příběhem koncertem Václava Neckáře

PVZP slavnostně ukončuje mezigenerační projekt Pošlete vzkaz příběhem koncertem Václava Neckáře

Pojišťovna VZP, a. s., (PVZP) v únoru 2022 zahájila projekt a soutěž pro seniory Pošlete vzkaz příběhem. Na jeho slavnostním ukončení v Sále Lazarská, na adrese sídla PVZP, zazpívá Václav Neckář a Hanka Křížková.

Během slavnostního odpoledne proběhne mimo koncertů také vyhlášení vítěze soutěže z organizace Mezi námi, která na akci zároveň představí svou činnost. Mezi námi je sociálně aktivizační spolek podporující mezigenerační setkávání. Sdružuje seniory, kteří se zapojují do různých aktivit – jednou z nich je čtení (nejen) pohádek dětem. Po skončení hudební části proběhne autogramiáda Václava Neckáře a Antonína Panenky. Celý program je pro seniory zdarma.

O čem byl projekt a soutěž Pošlete vzkaz příběhem

Cílem projektu bylo získat životní příběhy seniorů, ty následně předat mladší generaci a prohloubit tak mezigenerační dialog. Projekt probíhal ve třech fázích:

  1. senioři poslali své životní příběhy
  2. děti jejich příběhy kreativně zpracovaly
  3. z příběhů seniorů a dětských výtvorů vznikla kniha

„Jak osobně, tak profesionálně cítím potřebu vracet do společnosti něco pozitivního. Z pozice vysokého managementu PVZP se účastním mnoha společensky odpovědných projektů a celou řadu z nich také sama dávám dohromady. Díky iniciativě Oživíme Česko vznikají nejen krásné, ale i prospěšné věci,“ komentuje projekt Ing. Halina Trsková, místopředsedkyně představenstva PVZP.

Více o Oživíme Česko a podpoře PVZP směrem k seniorům

Projekt Pošlete vzkaz příběhem vznikl v rámci iniciativy Oživíme Česko, kterou založila Pojišťovna VZP, a. s., (PVZP), konkrétně Ing. Halina Trsková, místopředsedkyně představenstva Pojišťovny, na začátku covidové pandemie. PVZP tak podpořila nebo podporuje české podnikatele a firmy, v projektu Vykouzlete pohádkovou knížku také děti a nyní Pojišťovna zaměřuje svou pozornost na seniory. Společným principem je podpora a motivace v době, kdy jsou všechny sféry společnosti ve zcela bezprecedentní situaci a potřeba realizace společenské odpovědnosti je intenzivnější než kdy dříve.

PVZP v rámci společenské odpovědnosti dlouhodobě podporuje seniory celou řadou aktivit – vydala knížku plnou pozitivní energie a citátů Z pohody do pohody, vytvořila speciální puzzle s velkými dílky na procvičování paměti a jemné motoriky a v průběhu celého roku organizuje koncerty a akce pro seniory zdarma.

Důležité odkazy

Zájemci o koncert, nechť se přihlašují na klara.bila@pvzp.cz nebo na 735 199 961.