Úvod Tiskové zprávy PVZP uspořádá přes deset akcí pro seniory zdarma

PVZP uspořádá přes deset akcí pro seniory zdarma

PVZP uspořádá přes deset akcí pro seniory zdarma

Praha 29. 3. 2022 – Pojišťovna VZP, a. s., (PVZP) v letošním roce uspořádá pro seniory zdarma přes deset kulturních vystoupení. Akce se budou konat přímo v centru Prahy v sídle PVZP ve zrenovovaném multifunkčním sále. 

Akce – povětšinou koncerty s doprovodným programem – navazují na dva prosincové koncerty pro seniory „Pocta Karlu Hašlerovi“. Série kulturních vystoupení si klade za cíl aktivizovat seniory z Prahy a Středočeského kraje, nabídnout jim smysluplné vyplnění volného času a udělat jim radost. Sál i jeho infrastruktura jsou bezbariérové, mohou se tedy zúčastnit i senioři se sníženou mobilitou. Pro doprovod seniorů z řad dobrovolníků či pečovatelů je vstup rovněž zdarma.

„Program na celý rok jsme vybírali velmi pečlivě. Snažili jsme se, aby byl pestrý a každý si v něm mohl najít to své. Pro seniory máme připraveny večery a setkání s celou řadou zajímavých osobností – s astrologem Antonínem Baudyšem, s moderátorem Alexandrem Hemalou nebo s mistrem etikety Ladislavem Špačkem. Naplánovány jsou také koncerty nebo ‚tenisový večer‘. Každý senior si ze setkání odnese dárkový balíček s knihou s pozitivními citáty a také s puzzlemi na rozvoj paměti a jemné motoriky,“ komentuje akce Ing. Halina Trsková, místopředsedkyně představenstva PVZP a iniciátorka této série kulturních akcí.

První představení – Velikonoční pomlázka – koncert souboru Muzika R. Tvrdíka – se uskuteční ve čtvrtek 14. dubna 2022, a to hned ve dvou časech, od 15:00 a od 18:00 hod. Akcí provede Markéta Fassati, moderátorka a sopranistka. O doprovodný program se postará Slow Food představením jak tradičních, tak i méně známých velikonočních specialit. Rezervace míst na tento i další koncerty je možná na armonicopraga@gmail.com.

PVZP se tématu seniorů a podpoře mezigeneračního dialogu věnuje také prostřednictvím projektu Pošlete vzkaz příběhem, jehož cílem je sbírání příběhů seniorů a propojení starších a mladších generací. Příběhy s poselstvím, životními zkušenostmi a moudry předávají senioři dalším generacím jednoduše pomocí online formuláře na webových stránkách iniciativy Oživíme Česko (www.ozivimecesko.cz).

 

Důležité odkazy & kontakt