Úvod Tiskové zprávy PVZP zrenovovala historický sál v centru Prahy a nabízí jej ke komerčnímu využití

PVZP zrenovovala historický sál v centru Prahy a nabízí jej ke komerčnímu využití

PVZP zrenovovala historický sál v centru Prahy a nabízí jej ke komerčnímu využití

Praha 23. 3. 2022 – V minulém roce se Pojišťovna VZP, a. s., (PVZP) přestěhovala do historické budovy v centru Prahy. V rámci renovace objektu i jeho vnitřních prostor došlo také k obnově téměř stodvacetimetrového sálu, který nyní funguje jako multifunkční eventový prostor nejen pro PVZP, ale i pro další subjekty. 

Sál Lazarská se nachází, jak o něm napovídá i jeho název, přímo v Lazarské ulici – v absolutním centru Prahy. Jako sál funguje od nepaměti, už od doby, kdy se budova ještě nazývala Domácnost a sídlila v ní škola péče o domov a rodinu Magdaleny Dobromily Rettigové.

V rámci eventového využití už sál posloužil celé řadě akcí samotné PVZP – například sérii dvou bezplatných koncertů pro seniory. Konala se zde i konference pro začínající stomatology nebo promítání předpremiéry filmu režiséra Tomáše Magnuska Stáří není pro sraby.

V sále Lazarská se delikátním způsobem snoubí jak historie se současností, tak architektonická čistota s velkorysým pojetím prostoru. Nepopiratelnou výhodou sálu je jeho umístění prakticky přímo nad zastávkou tramvaje Lazarská. Osobně jsem si přála, aby sál využívala široká veřejnost a jsem ráda, že jí ho ať už v rámci dobročinných akcí, nebo prostřednictvím komerčního pronájmu můžeme poskytnout,“ komentuje otevření sálu veřejnosti místopředsedkyně představenstva Ing. Halina Trsková.

Sál Lazarská disponuje veškerým audiovizuálním vybavením a fotokoutkem s možností vlastního pozadí. Lze zde uspořádat vše od školení přes workshop až po koncert nebo jakýkoliv jiný event pro maximálně 90 hostů.

 

Důležité odkazy