Úvod Aktuality Charitativní běhy PVZP FénixRun v roce 2023 opět s Běhej lesy

Charitativní běhy PVZP FénixRun v roce 2023 opět s Běhej lesy

Charitativní běhy PVZP FénixRun v roce 2023 opět s Běhej lesy

Společně se začátkem roku 2023 odstartovala pod taktovkou PVZP už třetí sezóna charitativních běhů PVZP FénixRun. Celkem osm fyzických a osm virtuálních běhů probíhá až do 23. září, a to v rámci běžeckého seriálu Běhej lesy.

Výtěžek z charitativních běhů PVZP FénixRun bude rozdělen mezi deset nadačních fondů a spolků, což je o dva více než v minulém roce. V sezóně 2022 se podařilo vybrat přesně

1 600 000 korun, letos chce PVZP tuto částku pokořit, ne-li znásobit.

Komu PVZP FénixRun pomáhá

Nové lokality PVZP FénixRun v sezóně 2023

Závody se letos uskuteční v osmi pečlivě vybraných malebných lokalitách, které poskytnou běžcům nezapomenutelné zážitky jak z přírodních, tak kulturních panoramat. Novinkou je dvoudenní týmový závod na Vysočině a také závod v okolí krušnohorského Klínovce.

Seznam všech závodů PVZP FénixRun

Jak bude rozdělen výtěžek z PVZP FénixRun

V minulých letech byly vybrané prostředky rozděleny rovnoměrně mezi podporované nadační fondy a spolky. Letos je to zčásti jinak. Každý účastník virtuálních závodů se při registraci rozhodne, komu chce svoje startovné věnovat. Znamená to, že je čistě na závodníkovi, jakou neziskovku podpoří. U fyzických běhů je pak dobrovolný příspěvek rovnoměrně rozdělen mezi všechny podporované subjekty.

Pojďte běhat už nyní virtuálně

První fyzický běh (v konkrétní čas a na konkrétním místě) sice proběhne až v dubnu, ale virtuálních (kdykoliv až do 23. 9. a kdekoliv) je možné se zúčastnit už teď. Příspěvky z virtuálních charitativních běhů mají stejnou hodnotu, jako byste běželi běh fyzicky. Fyzicky i virtuálně můžete běžet nebo i jít. Důležité je vyrazit ven a konkrétní vzdálenost (obvykle do 5 kilometrů) zdolat.

Běžet virtuální PVZP FénixRun

PVZP vám přeje mnoho zdraví a spoustu šťastně uběhnutých nebo ušlých kilometrů.