Úvod Aktuality Důležité: Nezbytná součást cestovního pojištění pro turisty cestující do Itálie za zimními sporty

Důležité: Nezbytná součást cestovního pojištění pro turisty cestující do Itálie za zimními sporty

Důležité: Nezbytná součást cestovního pojištění pro turisty cestující do Itálie za zimními sporty

1. ledna 2022 vstoupila v Itálii v platnost nová vyhláška, která se dotýká právě turistů, kteří do Itálie přijíždějí za zimními sporty – lyžařů, snowboardistů a obecně všech lidí, kteří se v rámci svého pobytu v Itálii mohou pohybovat na sjezdovkách.

Lidé pohybující se po lyžařských areálech na označených sjezdovkách jsou dle této vyhlášky povinni mít uzavřené pojištění odpovědnosti za škodu. Na požádání místních autorit bude rovněž nutné se prokázat dokladem, který tuto skutečnost potvrzuje.

V případě, že se osoba tímto potvrzením na požádání neprokáže, hrozí jí sankce ve výši od 100 do 150 EUR a zabavení skipasu.

Potvrzení klientům PVZP bude vystavováno automaticky přímo při sjednání cestovního pojištění. V případě, že jste si cestovní pojištění už pořídili, kontaktujte obchodního zástupce, se kterým jste cestovní pojištění uzavřeli, případně využijte infolinku +420 233 006 311 nebo e-mail info@pvzp.cz. Pro snadnou a efektivní komunikaci mějte připravené číslo pojistné smlouvy. Potvrzení s vámi následně během pár minut vyřídíme.

Potvrzení si v anonymizované formě můžete rovněž stáhnout zde.