Úvod Aktuality Dva prosincové koncerty s písněmi Karla Hašlera zdarma od PVZP pro seniory

Dva prosincové koncerty s písněmi Karla Hašlera zdarma od PVZP pro seniory

Dva prosincové koncerty s písněmi Karla Hašlera zdarma od PVZP pro seniory

Pojišťovna VZP, a.s., (PVZP) uspořádala v Praze pro seniory dva koncerty s názvem „Pocta Karlu Hašlerovi“. Akce byla zdarma nejen pro seniory, ale i pro pečovatele a dobrovolníky, kteří se o ně starají.

PVZP koncerty uspořádala ve svém novém sídle – v budově Domácnost a v sále Magdaleny Dobromily Rettigové – v Lazarské ulici v centru Prahy. Konaly se ku příležitosti osmdesáti let od úmrtí skladatele Karla Hašlera.

Oběma koncerty provázeli herec Petr Rychlý, který zároveň ztvárnil postavu Karla Hašlera, a sopranistka Markéta Fassati. Dvojice společně seznámila diváky se životem a tvorbou Karla Hašlera, již celá řada lidí pravidelně zaměňuje za písně lidové tradice. O hudební doprovod se postarali akordeonista Milan Řehák, klavírista Petr Malínek a houslista RadekTrupl. Senioři po koncertě obdrželi dárkový balíček s knihami a pomůckami, které rozvíjí paměť a jemnou motoriku.

Autorkou projektu je Ing. Halina Trsková, místopředsedkyně představenstva PVZP, která dlouhodobě vede pojišťovnu a její zaměstnance ke společenské odpovědnosti.

Koncerty jsem chtěla PVZP vyjádřit velké díky pečovatelům za každodenní vytrvalou péči o naše seniory. Jsme si zároveň vědomi, že senioři jsou často přehlíženou skupinou v naší společnosti, a proto jsme starší generaci chtěli udělat radost,“ komentuje akce Trsková.

V novém sídle pojišťovny máme krásný slavností sál, který chceme plně využívat. Jako pojišťovna cítíme společenskou odpovědnost a potřebu vracet něco do společnosti, ve které existujeme, a proto chceme, aby lidé naším prostřednictvím zažili něco pěkného. Věříme, že konat a šířit dobro a pozitivní energii je klíčové jak pro psychické, tak pro fyzické zdraví každého člověka,“ dodává.

Občerstvení na koncertech zajistila Potravinová banka Praha a Středočeský kraj, která byla vybrána právě pro svou přidanou hodnotu směrem ke společnosti. Peníze, které banka obdrží za catering, použije dále na pomoc potřebným.

Mimo stovky charitativních, kulturních a sportovní akcí, klubů a jednotlivců, které roky pravidelně podporuje, stojí PVZP také za sérií čtyř virtuálních charitativních běhů PVZP FénixRun, která probíhala v průběhu celého roku 2021. Prostřednictvím běhů se podařilo vybrat téměř 800 000 korun, které byly rozděleny mezi pětici neziskových organizací, jež se dlouhodobě věnují lidem, kterým do života vstoupila vážná nemoc nebo úraz.

Akce „Pocta Karlu Hašlerovi“ proběhla za dodržení všech aktuálně platných hygienických opatření týkajících se nemoci COVID-19.