Úvod Aktuality Křídla úspěchu: Půl roku 2022 cyklisty Jiřího Janoška

Křídla úspěchu: Půl roku 2022 cyklisty Jiřího Janoška

Dráhového cyklistu Jiřího Janoška PVZP podporuje pod značkou Křídla úspěchu, pod níž podporuje i celou řadu dalších sportovců a sportovních týmů. Jirka nyní shrnuje, jak se mu v roce 2022 daří a co ho čeká.

Nová sezóna 2022 pro mě začala trošku jinak než předešlé roky. V zimním období jsem nejvíce času trávil v posilovně a nabíral sílu na kolo. Byl to dlouhý blok zvedání železa v posilovně. Později, na přelomu února a března, jsem začal najíždět kilometry na kole. Letos, protože všechno bylo nakonec trošku jinak, jsem vynechal soustředění. Vůbec mě to ale neodradilo od tréninku. Když bylo počasí přijatelné, tak jsem vyrazil ven na kolo, jinak dovnitř na trenažér. Letos jezdím za jiný tým než v předchozím roce, a to za brněnskou Akademii

dráhové cyklistiky. Trénuji většinou sám. Společné tréninky máme 2× týdně. Co se týče organizace tréninků a závodů, tak si hodně věcí řeším sám. A stále spolupracuji i s týmem Dukly Brno.

Klíčové momenty roku 2022

S novým týmem jsme letos konečně vybrali, vyzkoušeli a nechali ušít nové dresy. Věřím, že se Vám budou líbit. V letošním roce jsem zatím ostře nestartoval na závodech. Prošel jsem si závodní kalendář na celý rok a vytyčil si konkrétní závody. Hlavní je Mistrovství České republiky v dráhové cyklistice, které se koná v Plzni 1. 7. – 3. 7. 2022. Mám v plánu startovat v disciplíně keirin, sprint a teamsprint. Další závody bych chtěl nakombinovat se silničními, protože si myslím, že se to bude navzájem doplňovat.

Konečně závod

V neděli 5. 6. 2022 jsem se konečně postavil na start silničního závodu. Trať byla kratší, ale o to více kopcovitá a rychlá. Těšil jsem se, až se porovnám s ostatními. Závod byl pro mě rychlý, ze začátku jsem se držel v hlavní skupině, ale později jsem v kopci z pelotonu odpadl a dojel jsem na konečném 18. místě. Tento výsledek beru pozitivně, zjistil jsem, co mi chybí a co ještě můžu dotrénovat. Těším se na další sérii tohoto závodu. Jakmile bude zase něco nového, tak vám dám vědět.

Děkuji za přízeň a podporu i v tomto roce.