Úvod Aktuality Nejpočetnější závod Běhej lesy včetně charitativního běhu PVZP FénixRun na Karlštejně

Nejpočetnější závod Běhej lesy včetně charitativního běhu PVZP FénixRun na Karlštejně

Nejpočetnější závod Běhej lesy včetně charitativního běhu PVZP FénixRun na Karlštejně

V sobotu proběhl na Karlštejně druhý letošní závod Běhej Lesy, jehož nedílnou součástí je již tradičně i charitativní PVZP FénixRun. Na startech všech závodů se vystřídalo přes 2 800 běžců, což je účastnický rekord. PVZP FénixRun běželo 360 běžců, kteří svou účastí podpořili 10 spolků a nadačních fondů. Jeden z nich – Nadační fond Pink Bubble se představil přímo na místě, a to jak v zázemí závodu, tak na trati.

Sobotní program (13. 5. 2023) nabídl dětské závody Dr. Max, charitativní PVZP FénixRun a dva hlavní závody na 13 a 18 kilometrů. Obě hlavní trasy vedly přes běžně nepřístupný lom Velká Amerika a dlouhá trasa i přes samotný hrad Karlštejn. Nádherné trasy a lokalita kousek od Prahy tak i přes proměnlivé počasí přilákaly rekordní počet účastníků, včetně celé řady známých jmen. 

Charitativní závod PVZP FénixRun na 4 kilometry si v klidné rodinné atmosféře plné úsměvů zaběhla třeba atletka a mistryně ČR v maratonu Moira Stewartová. Krátkou trasu (13 kilometrů) vyhrál mezi muži mistr světa v běhu na lyžích z roku 2003  Martin Koukal, který nyní hájí coby PR manažer barvy PVZP.  V kategorii žen triumfovala bývalá olympionička Zuzana Kocůmová. Na dlouhé trase zvítězila v ženách aktuálně nejlepší česká běžkyně na lyžích Kateřina Razýmová a mezi muži Marek Lencéš. 

PVZP se v zázemí závodů prezentovala rozsáhlou promo zónou, kde si mohli účastníci zakoupit charitativní Run PÁREK, vyfotit se ve fotokoutku nebo si pořídit funkční trička, čelenky a šátky s motivem PVZP FénixRun. Zájem byl obrovský a před stánkem se často tvořila dlouhá fronta. 

Ve vedlejším stánku prezentoval svoje aktivity a prodával „růžový merch“ NF Pink Pink Bubble. Jeho zakladatelka Martina Šmuková nám k tomu řekla: „Pro mě osobně to znamená, že mě PVZP FénixRun motivoval, abych se konečně rozpohybovala a rozběhla, protože jsem neběžela dva roky. Ale mnohem důležitější je, že tady s Pink Bubble můžeme být.  Je tady nádherná atmosféra, máme pocit, že nás podporuje strašně moc lidí, zastavují se u našeho stánku a ptají se a je to hrozně příjemné. Všechno, co se díky PVZP FénixRun vybere, přerozdělujeme našim pacientům na ozdravné pobyty a letos bychom výtěžek chtěli použít na rodinný ozdravný pobyt, který bude na podzim.“

Další PVZP FénixRun v rámci běžeckého seriálu Běhej Lesy se poběží 17. 6. 2023 jako součást „Týmovky“ na Vysočině. Týmovka je největší novinka seriálu – jde o čtyř- až osmi- členný štafetový závod o celkové délce  200 kilometrů. PVZP se chystá do závodu nasadit tým ze svých zaměstnanců. 

Odkazy

V letošní ročníku PVZP FénixRun pomáháme těmto neziskovým organizacím

Peníze rozdělíme mezi nadační fondy a spolky Nové Háro NF Modrý hroch NFDO Krtek No Foot No Stress a NF Pink Bubble Aponedo Nadace Z + M NF Ze Srdce PVZP, Nadační fond Šťastná hvězda Společně k úsměvu, z. s. a Společné cesty – z.s.