Úvod Aktuality Nové nadupané cestovní pojištění od PVZP

Nové nadupané cestovní pojištění od PVZP

Nové nadupané cestovní pojištění od PVZP

Cestovní pojištění od PVZP je špičkový produkt, na který dlouhodobě spoléhá mnoho lidí. Před nadcházející letní sezónou se dočkalo významných vylepšení. Došlo k výraznému navýšení pojistných limitů a rozšíření jeho rozsahu. Cestovní pojištění od PVZP se o vás postará, když dojde na vašich cestách v zahraničí k nějaké nepříjemnosti – ať už se týká vašeho zdraví nebo vašeho, a také cizího, majetku. Cílem cestovního pojištění od PVZP je myslet na všechna možná rizika tak, abyste vy na ně myslet nemuseli. Nyní ještě lépe a kvalitněji než kdy dříve.

 

Novinky u cestovního pojištění od PVZP pro rok 2023

  • ochrana věcí v autě a na autě 24/7
  • krytí odpovědnosti za zapůjčené věci
  • navýšení pojistných limitů
  • až jedna promile alkoholu v krvi
  • covid-19 jako standardní nemoc
  • ztracená zavazadla a pojištění zpoždění dopravního prostředku nejen v balíčku Nadstandard
  • Snížení spoluúčasti a prodloužení/zrušení limitů u pojištění storna zájezdu

 

Alkohol během dovolené? S cestovním pojištěním od PVZP si užijete dovolenou i se skleničkou v ruce.

I přesto, že alkohol zpravidla spadá u většiny pojistných událostí do pojistných výluk, PVZP u cestovního pojištění aktuálně akceptuje až jednu promile alkoholu v krvi, což je nejvyšší možná tolerance, kterou můžete v rámci pojištění v ČR získat. Nesmíte však porušit zákony dané země. Pokud je respektujete můžete si v klidu dát drink a jste pojištěním chráněni.

100% ochrana před zloději

Necháváte často na dovolené v autě elektroniku? Vyrážíte každý rok na dovolenou na kolech, která máte na nosiči? A víte, že některé pojistky se na elektroniku nebo na osobní věci nevztahují? Nebo že pojistka neplatí v noci? S nadupaným cestovním pojištěním od PVZP jsou věci ve vašem voze včetně elektroniky a sportovního vybavení chráněny 24 hodin denně.

Zapůjčené věci v autě, a zároveň v bezpečí

Cestovní pojištění od PVZP se postará nejen o váš majetek, ale o i věci, které si půjčíte – koloběžky, surf, paddleboard, inline brusle, vybavení na potápění, … A to, aniž byste si museli pořizovat nějaké další připojištění.

Covid-19 jako běžná nemoc

Když v zahraničí onemocníte covidem-19, postaráme se o vás stejně, jako kdyby šlo o jakékoliv jiné onemocnění. Ve variantě nadstandard včetně krytí všech vícenákladů souvisejících například s prodloužením cesty z důvodů karantény.

Navýšení pojistných limitů u cestovního pojištění

PVZP si uvědomuje, že společně se zvyšujícími se cenami se mohou škody šplhat velmi vysoko, proto došlo k výraznému navýšení pojistných limitů. Když se vám na vašich cestách přihodí nějaká nepříjemnost, zaplatíme za vás až 250 milionů korun v případě léčebných výloh a 25 milionů korun v případě odpovědnosti.

Storno zájezdu

Obvyklou praxí je, že sjednání storna zájezdu je možné do sedmi dní od jeho zakoupení. Spousta lidí objednává zájezd dlouho dopředu a na pojištění v tu chvíli nemyslí. Proto u cestovního pojištění od PVZP došlo k prodloužení lhůty na sjednání u varianty standard na 16 dní před cestou a k úplnému zrušení této lhůty u varianty nadstandard, a ještě byla snížena spoluúčast na 10 %.

Než se vydáte do světa, vždycky si důkladně zkontrolujte pojistné podmínky svého cestovního pojištění, ať máte jistotu, že o vás bude postaráno a nepřijdete k finanční újmě.

 

Užitečné odkazy

Rady a tipy