Úvod Aktuality PVZP dostala jedničku za přístup k podpojištění

PVZP dostala jedničku za přístup k podpojištění

PVZP dostala jedničku za přístup k podpojištění

Na Seznam médium bylo publikováno srovnání  přístupu českých pojišťoven k podpojištění od Akademie pojištění. Hodnocení bylo udělováno jako ve škola a těší nás, že si PVZP vedla na výbornou.

Přístup pojišťoven k podpojištění je značně odlišný. Některé pojišťovny postupují transparentně a férově, jiné plnění krátí.  Akademie pojištění oslovovala pojišťovny s následujícím dotazem:

Pokud je pojistná hodnota nemovitosti 6 milionů korun, ale klient má sjednanou pojistnou částku 3 miliony, tak při úplném zničení nemovitosti vyplatíte 3 miliony nebo 1,5 milionu?

Odpovědi pojišťoven byly známkovány jako ve škole (1 – nejlepší, 5 – nejhorší):

1 – pojišťovna garantuje plnění 3 mil. Kč, vstřícný záměr je uveden přímo v pojistných podmínkách, klient má tedy jistotu maximálního možného plnění ve výši pojistné částky
2 – pojišťovna plní 3 mil. Kč, avšak jen na dobré slovo; vstřícný záměr pojišťovny je uveden v dohledatelném veřejném příslibu
3 – pojišťovna plní 3 mil. Kč, avšak jen na dobré slovo; vstřícný záměr pojišťovny není uveden v pojistných podmínkách ani ve veřejném příslibu; pojišťovna se odvolává na neveřejné interní postupy, které nemusí být dodrženy či mohou být kdykoliv změněny
4 – pojišťovna plní 1,5 mil. Kč, vstřícnost pojišťovny není uvedena v pojistných podmínkách a pojišťovna písemně potvrdila tento přísný postup. Tuto známku dostává i pojišťovna, která se vyhne jednoznačné odpovědi a na opakovaný dotaz odmítne potvrdit vstřícný záměr.
5 – pojišťovna plní méně než 1,5 mil. Kč nebo opakovaně neodpovídá na dotazy

Jedničku si zasloužilo 5 pojišťoven

Nejvyšší hodnocení dostali od Akademie pojištění: GENERALI ČP, KOMERČNÍ POJIŠŤOVNA, PILLOW, PVZP a UNIQA. U těchto pojišťoven psal ustanovení o podpojištění hodný právník a jde o férový přístup.

Dvojku neobdržela žádná pojišťovna a trojku dostává 5 pojišťoven

Průměrné hodnocení dostali od Akademie pojištění: ALLIANZ, ČPP, HVP, KOOPERATIVA a SLAVIA. Pojišťovny se v tomto případě většinou odvolávají na interní postupy a směrnice, případně na „hodné“ komentáře k občanskému zákoníku u části definující podpojištění.

Čtyřku mají 3 pojišťovny a pětku nebylo nutné udělit

Podprůměrné hodnocení dostali od Akademie pojištění: ČSOB POJIŠŤOVNA, DIRECT a MAXIMA.

PVZP se dlouhodobě prezentuje produkty špičkové kvality a rozsahu plnění a u všech svých produktů uplatňuje proklientský přístup. Jsme potěšení, že se to projevilo i tomto nezávislém hodnocení, komentuje výsledky Martin Koukal, PR specialista PVZP. 

V souvislosti s tímto hodnocením je dobré si zkontrolovat majetkové pojištění a položit si otázku, zda není vhodná doba nejen k aktualizaci smlouvy, ale možná k uzavření zcela nového a férového pojištění.

Důležité odkazy