Úvod Aktuality PVZP hostí několikadenní šachový turnaj

PVZP hostí několikadenní šachový turnaj

PVZP hostí několikadenní šachový turnaj

Přebor Prahy jednotlivců 2023 – Rejfířův memoriál v šachu probíhá každou středu v podvečer od dubna do června v sále Lazarská v historické budově sídla PVZP.

Turnaj se pořádá na počest Josefa Rejfíře, československého šachisty, který reprezentoval na šachových olympiádách před 2. světovou válkou i po jejím konci. Obsahem turnaje se je i přebor Prahy jednotlivců, kde je nejvyšším nasazeným hráčem velmistr GM Petr Neuman, který je 41. nejsilnější hráč v celé republice. Ředitelem turnaje je JUDr. Petr Vaněk, držitel ocenění Salo Flohra za přínos a rozvoj českého a slovenského šachu. Pořadateli turnaje jsou Pražský šachový svaz a klub ŠK Sokol Vyšehrad za asistence PVZP. 

Barvy PVZP na turnaji reprezentuje Štěpán Filipi, vedoucí pojištění podnikatelských rizik a flotilového autopojištění. 

PVZP v rámci renovace historické budovy zpřístupnila veřejnosti téměř sto dvaceti metrový sál. Ten je nyní k dispozici jak pro společensky odpovědné akce zdarma, tak pro komerční využití jako multifunkční eventový prostor pro široké spektrum událostí.

 
PVZP v rámci společenské odpovědnosti dlouhodobě podporuje podnikání, vzdělávání, kulturu i sport. Věnuje se aktivitám, které mají za cíl zlepšit život v naší zemi. Šachové turnaje ideálně zapadají do našich představ o využití Sálu Lazarská, a to jak k setkávání lidí, tak i k podpoře sportu. Spojení šachů jakožto kultivované hry gentlemanů a historického sálu se přímo nabízí a je ukázkovým příkladem akce, na které je sál Lazarská v sídle PVZP pronajímán zdarma. 

Sídlo PVZP je zajímavé nejen architektonicky, ale také historicky. Vznik budovy úzce souvisí se spolkem Domácnost, který nechal budovu postavit v letech 1898–1899 na počest sta let od výročí narození autorky kuchařek Magdaleny Dobromily Rettigové. Měla sloužit jako kuchařská škola a škola pro výchovu.