Úvod Aktuality PVZP je připravena pomoci občanům Ukrajiny a jejich rodinám

PVZP je připravena pomoci občanům Ukrajiny a jejich rodinám

PVZP je připravena pomoci občanům Ukrajiny a jejich rodinám

Pojišťovna VZP, a.s., (PVZP) je připravena poskytnout informace ohledně zdravotního pojištění a ubytovací kapacity občanům Ukrajiny, kteří byli kvůli válečnému konfliktu nuceni opustit svou vlast.

V několika posledních dnech se kvůli zuřící válce na Ukrajině na PVZP obrací obrovské množství uprchlíků z Ukrajiny a jejich rodinných příslušníků s dotazy ohledně zdravotní péče a pojištění. PZVP je připravena pomoci všemi prostředky, které má k dispozici. Jedná se zejména o informační servis a možnost obratem zajistit ubytovací kapacity přímo v centru Prahy.

PVZP z pozice komerční pojišťovny a dceřiné společnosti Všeobecné zdravotní pojišťovny může pomoci zejména poskytováním informací, jakým způsobem je třeba postupovat, aby byla občanům Ukrajiny poskytnuta zdravotní péče.

Uprchlíci z Ukrajiny se mohou obracet na infolinku PVZP, kde jim speciálně vyškolený personál poskytne relevantní informace ohledně kroků, které je třeba učinit pro zisk bezplatného veřejného zdravotního pojištění.

Kontakty na infolinku PVZP

Konkrétní informace pro občany Ukrajiny, kteří z obavy o bezpečnost prchají do ČR, jsou na stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR zde

https://www.mzcr.cz/zakladni-informace-pro-obcany-ukrajiny-v-oblasti-poskytovani-zdravotnich-sluzeb/

Co musí občané Ukrajiny učinit pro zisk veřejného zdravotního pojištění?

Pro to, aby se občan Ukrajiny stal účastníkem veřejného zdravotního pojištění v ČR, je zapotřebí zisk víza z titulu strpění. Nejsnadnější cesta k informacím pro občany Ukrajiny je kontaktování infolinky, která funguje v ukrajinštině.