Úvod Aktuality PVZP má za sebou další úspěšný ročník série charitativních běhů PVZP FénixRun

PVZP má za sebou další úspěšný ročník série charitativních běhů PVZP FénixRun

PVZP má za sebou další úspěšný ročník série charitativních běhů PVZP FénixRun

Charitativní běhy PVZP FénixRun, které se letos poprvé konaly ve spojení s běžeckým seriálem Běhej lesy, jsou pro letošní rok u konce. Na startovném a dobrovolných příspěvcích se vybralo 1 600 000 korun. PVZP navíc přispěla i tak, že věnovala jednu korunu za každý uběhnutý kilometr v rámci celého seriálu Běhej lesy. Sérii závodů PVZP FénixRun podpořila celá řada známých osobností a ambasadorů PVZP, kteří se z velké části zúčastnili tiskové konference k ukončení letošního ročníku závodů. Na tiskové konferenci byly rovněž slavnostně předány jednotlivým neziskovým organizacím šeky na čerpání finanční podpory.

Letošní běžecká sezóna je pro charitativní závody PVZP FénixRun ukončena. V malebných lokacích po celé České republice proběhlo celkem devět charitativních závodů, a to jak v rámci seriálu Běhej lesy, tak také na Run4Help v Praze na Letné. Všechny závody se běžely v atraktivních lokalitách a každý byl něčím unikátní. Běžci a chodci měli možnost okusit atmosféru běžně nepřístupné oblasti lomu Amerika, závodit ve stopách největšího českého zimního běžkařského závodu Jizerské 50, zažít noční závod v Boleticích a mnoho dalšího. Běžet nebo jít se dalo přímo v místě konání závodů anebo virtuálně kdekoliv, avšak výtěžek ze startovného a dobrovolných příspěvků v obou případech směřoval v plné výši na charitu – konkrétně devíti nadačním fondům a spolkům, které se věnují vážně nemocným dětem, lidem po komplikovaných úrazech, předčasně narozeným dětem, hendikepovaným a dalším lidem s nelehkým osudem.

Cílem projektu charitativních běhů bylo nejen finančně podpořit vybrané neziskové organizace, ale také informovat o prevenci závažných onemocnění a motivovat lidi k pravidelnému pohybu a zdravému životnímu stylu.

Jsme velmi rádi, že se podařilo vybrat krásnou částku 1 600 000 korun a že svůj PVZP FénixRun uběhlo nebo ušlo celkem 1 823 sportovců fyzicky přímo na závodech a dalších 1 300 se zúčastnilo ve virtuální podobě. Sportovci dohromady uběhli nebo ušli přes 13 000 kilometrů. Závodům PVZP FénixRun fandí také celá řada známých osobností jako Lucie Bílá, Jiří Korn, Roman Vojtek, Kateřina Neumannová a spousta dalších. Díky zapojeným celebritám jsme schopni intenzivně a věrohodně komunikovat myšlenku projektu směrem k široké veřejnosti a za to jim z celého srdce děkujeme,“ říká autorka projektu a místopředsedkyně představenstva Pojišťovny VZP, a. s., Ing. Halina Trsková.

Hlavní myšlenkou závodů PVZP FénixRun je snaha motivovat veřejnost k pravidelné aktivitě, jelikož pravidelný pohyb je nejlepší prevencí proti závažným onemocněním. Prostřednictvím závodů PVZP FénixRun chce PVZP zároveň konat dobro a pomáhat tam, kde je to nejvíce potřeba. Z tohoto důvodu PVZP oslovila ke spolupráci neziskové organizace, jejichž prostřednictvím pomůže konkrétním jednotlivcům.

PVZP se do všech závodů PVZP FénixRun pustila s maximálním nasazením. Běhali jsme na závodech i individuálně, přispívali jsme, s promo týmem jsme všechny akce objeli s rozsáhlou promo zónou, kde jsme navíc organizovali charitativní prodej občerstvení. Jinými slovy, dělali jsme všechno, co bylo v našich silách, aby vybraná částka byla co nejvyšší. Po skončení všech závodů PVZP ještě navíc přispěla jednou korunou za každý uběhnutý kilometr v rámci celého seriálu Běhej lesy. Z celkového výtěžku mám obrovskou radost, protože díky vysoké vybrané částce bude naše pomoc konkrétním jednotlivcům skutečně citelná. Hlavně jsem ráda, že ty peníze opravdu zlepší kvalitu života lidem, kteří mají těžkosti,“ dodává Ing. Trsková.

Komu pomohou finanční prostředky ze závodů PVZP FénixRun

Podpořené nadační fondy a spolky vybraly vždy jeden konkrétní projekt nebo příběh, kam bude finanční pomoc směřovat.

Spolek Nové háro

 • nechá díky finanční podpoře zhotovit paruky z pravých vlasů na míru pro onkologické pacienty v dětském a teenagerském věku
 • www.noveharo.cz

NF Modrý hroch

 • pomůže sedmileté Lucii s vážným fyzickým handicapem zaplatit neurorehabilitace
 • www.modryhroch.cz

NFDO Krtek

 • realizuje rekondiční a resocializační pobyt pro rodiny dětských onkologických pacientů
 • krtek-nf.cz

No Foot No Stress No Problem

 • přispěje Darině, která je po amputaci dolní končetiny, na speciální sportovní protézu
 • www.nofoot.cz

Spolek Apolinářská nedonošeňátka

 • pomůže se zakoupením vybavení pro prádelnu, která obsluhuje i Neonatologické oddělení v areálu nemocnice U Apolináře, jež pečuje o předčasně narozené děti
 • www.aponedo.cz

Nadace Z + M

NF Pink Bubble

 • finanční podpora pomůže uskutečnit ozdravný zážitkový pobyt u moře na plachetnicích pro mladé lidi s onkologickou diagnózou
 • www.pinkbubble.cz

NF Ze srdce PVZP

 • přispěje devatenáctiletému Dominikovi s dětskou mozkovou obrnou na speciální vozíček, aby mohl docházet do denního stacionáře

Projekt Nova pomáhá

 • podpoří osm rodin s vážně nemocnými dětmi

 

Více informací na: