Úvod Aktuality PVZP odstartuje už za měsíc třetí sezónu charitativních běhů PVZP FénixRun

PVZP odstartuje už za měsíc třetí sezónu charitativních běhů PVZP FénixRun

PVZP odstartuje už za měsíc třetí sezónu charitativních běhů PVZP FénixRun

Cílem projektu PVZP FénixRun je podpora zdravého životního stylu, pomoc lidem s nelehkým osudem a apel na prevenci před závažnými onemocněními. Celkem jedenáct závodů se bude konat v nejkrásnějších lokalitách po celé České republice.

PVZP je ryze česká pojišťovna, a proto je jejím zájmem chránit zdraví a zlepšovat život lidí v Česku. Ochrana zdraví a hodnotného života v Česku je misí PVZP a promítá se také do nabídky pojištění zdravotních rizik, kam patří úrazové pojištění, pojištění závažných onemocnění, pojištění nemocenských dávek a unikátní pojištění závažných onemocnění Fénix. PVZP podporuje český sport a organizuje projekty prevence před vážnými nemocemi jako je PVZP FénixRun.

Veškeré startovné a dobrovolné příspěvky budou po skončení sezóny beze zbytku rozděleny mezi deset neziskovek věnujících se vážně nemocným dětem, lidem po komplikovaných úrazech, předčasně narozeným dětem, handicapovaným a dalším lidem s nelehkým osudem.

Distance PVZP FénixRunů jsou 4 až 5 km, aby se jich mohl zúčastnit kdokoliv, rodiny s malými dětmi, senioři i ti, kdo s během teprve začínají. Kdo nechce nebo nemůže běžet, může trasu jít procházkovým tempem, důležité je si závod užít. Pro ty, kdo se nemohou zúčastnit závodů přímo na místě v daném termínu, je tradičně připraveno virtuální startovné s možností běžet kdykoliv a kdekoliv.

Neziskovek je pro letošní ročník deset: Nové Háro, NF Modrý hroch, NFDO Krtek, No Foot No Stress a NF Pink Bubble, Aponedo, Nadace Z + M, NF Ze Srdce PVZP, NF Šťastná hvězda a Společně k úsměvu, z. s.

Komu pomůžeme?

  • Nové háro vyrobí paruky z pravých vlasů pro onkologické pacienty.
  • Krtek podpoří provoz ubytovny pro rodiny onkologických pacientů.
  • Modrý hroch pomůže Štěpánkovi zvládat kombinované postižení.
  • Pink Bubble zorganizuje ozdravné a resocializační pobyty pro onkologické pacienty.
  • No Foot No Stress nakoupí lyžařské protézy.
  • Aponedo pomůže vytvořit rodinnou jednotku intermediární péče.
  • Nadace Z + M příspěvky podpoří léčebné terapie.
  • Nadační fond Ze srdce PVZP pomůže sourozencům vážně nemocných dětí.
  • Šťastná hvězda zaplatí Natálce rehabilitace a také školu na farmě.
  • Společně k úsměvu, z.s. realizuje podpůrný pobyt a osvětu pro pacienty s pozdními následky onkologické léčby.

Neziskovky a jejich ambasadory budou mít závodníci možnost potkat i na startovní čáře. Zapojení a účast ambasadorů a známých osobností je pro celý projekt PVZP FénixRunů skvělou propagací a velice nám to pomáhá s šířením myšlenky projektu, kterou je jednak osvěta a prevence závažných onemocnění ale také pomoc nemocným a lidem s těžkým osudem. Přímo na trati anebo prostřednictvím sociálních sítí s námi běhá celá řada celebrit jako je Lucie Bílá, Jiří Korn, Antonín Panenka, Anička Slováčková, Kateřina Neumannová, Roman a Prokop Zachovi, Roman Vojtek, Kristina Kloubková, Bára Mottlová a spousta dalších.“, vysvětluje Halina Trsková, místopředsedkyně představenstva.

Termíny závodů:

15.4.2023 Brdy
13.5.2023 Karlštejn
16.-18.6.2023 Milovy
17.6.2023 Run4Help Letná
15.7.2023 Klínovec
12.8.2023 Bílá
26.8.2023 Jizerská
9.9.2023 Boletice
23.9.2023 Lednice
24.9.2023 Náchod

Pro letošní ročník jsme připravili novinku pro virtuální běžce, ti mají nyní možnost si sami vybrat, které nadaci nebo spolku připíšou svůj podíl ve výši startovného a dobrovolný příspěvek. Za první dva ročníky se díky PVZP FénixRunu podařilo vybrat a přerozdělit částku 2 300 000 Kč. Doufám, že i letos bude účast na bězích co největší, abychom mohli společně pomoci zkvalitnit život lidem, kterým osud nepřál a zároveň posílíme i svoje zdraví jako obranu proti onemocněním.“, dodává Halina Trsková, místopředsedkyně představenstva.

O PVZP
Pojišťovna VZP, a. s., je komerční ryze českou neživotní pojišťovnou. Řídí se firemní filozofií „Chráníme to nejcennější“. Právě z těchto důvodů nabízí řadu produktů, které se zaměřují na pojištění zdravotních, ale i majetkových rizik. Zabývá se také pojištěním nemocenských dávek, úrazů, zranění nebo závažných onemocnění. Zároveň je největším retailovým prodejcem cestovního pojištění a jedničkou na trhu v oblasti zdravotního pojištění cizinců. Od roku 2017 poskytuje také pojištění vozidel.
Pojišťovna VZP, a. s., (PVZP) přijala společenskou odpovědnost jako svůj dobrovolný závazek, dlouhodobě se věnuje dobročinným aktivitám a sociálně odpovědným aktivitám, při nichž výrazně akcentuje právě na prevenci vážných onemocnění a zdravý, plnohodnotný životní styl.
Dobročinné aktivity PVZP od roku 2021 zastřešuje Nadační fond Ze srdce PVZP.

Rozdíl mezi PVZP a VZP ČR
Jediným akcionářem PVZP je Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky (VZP ČR), tedy největší zdravotní pojišťovna v ČR. Přes podobné zkratky je mezi oběma pojišťovnami jasný rozdíl – PVZP nabízí komerční pojištění osob a firem proti nejrůznějším situacím, VZP ČR poskytuje veřejné zdravotní pojištění.

Více informací naleznete na:
PVZP FénixRun 
webu PVZP 
Běhej lesy