Úvod Aktuality PVZP uspořádá přes deset akcí pro seniory zdarma

PVZP uspořádá přes deset akcí pro seniory zdarma

PVZP uspořádá přes deset akcí pro seniory zdarma

Praha 29. 3. 2022 – Pojišťovna VZP, a. s., (PVZP) v letošním roce uspořádá pro seniory zdarma přes deset kulturních vystoupení. Akce se budou konat přímo v centru Prahy v sídle PVZP ve zrenovovaném multifunkčním sále. 

Akce – povětšinou koncerty s doprovodným programem – navazují na dva prosincové koncerty pro seniory „Pocta Karlu Hašlerovi“. Série kulturních vystoupení si klade za cíl aktivizovat seniory z Prahy a Středočeského kraje, nabídnout jim smysluplné vyplnění volného času a udělat jim radost. Sál i jeho infrastruktura jsou bezbariérové, mohou se tedy zúčastnit i senioři se sníženou mobilitou. Pro doprovod seniorů z řad dobrovolníků či pečovatelů je vstup rovněž zdarma.

„Program na celý rok jsme vybírali velmi pečlivě. Snažili jsme se, aby byl pestrý a každý si v něm mohl najít to své. Pro seniory máme připraveny večery a setkání s celou řadou zajímavých osobností – s astrologem Antonínem Baudyšem, s moderátorem Alexandrem Hemalou nebo s mistrem etikety Ladislavem Špačkem. Naplánovány jsou také koncerty nebo ‚tenisový večer‘. Každý senior si ze setkání odnese dárkový balíček s knihou s pozitivními citáty a také s puzzlemi na rozvoj paměti a jemné motoriky,“ komentuje akce Ing. Halina Trsková, místopředsedkyně představenstva PVZP a iniciátorka této série kulturních akcí.

První představení – Velikonoční pomlázka – koncert souboru Muzika R. Tvrdíka – se uskuteční ve čtvrtek 14. dubna 2022, a to hned ve dvou časech, od 15:00 a od 18:00 hod. Akcí provede Markéta Fassati, moderátorka a sopranistka. O doprovodný program se postará Slow Food představením jak tradičních, tak i méně známých velikonočních specialit. Rezervace míst na tento i další koncerty je možná na armonicopraga@gmail.com.

PVZP se tématu seniorů a podpoře mezigeneračního dialogu věnuje také prostřednictvím projektu Pošlete vzkaz příběhem, jehož cílem je sbírání příběhů seniorů a propojení starších a mladších generací. Příběhy s poselstvím, životními zkušenostmi a moudry předávají senioři dalším generacím jednoduše pomocí online formuláře na webových stránkách iniciativy Oživíme Česko (www.ozivimecesko.cz).

Důležité odkazy & kontakt