Úvod Aktuality PVZP zdarma organizuje cvičení pro předškolní děti a pro seniory

PVZP zdarma organizuje cvičení pro předškolní děti a pro seniory

PVZP zdarma organizuje cvičení pro předškolní děti a pro seniory

Praha DD. 4. 2022 – Pojišťovna VZP, a. s., (PVZP) se rozhodla své společensky odpovědné aktivity nově rozšířit o podporu sportu. A to zcela konkrétním způsobem — ve svém sídle v centru Prahy Pojišťovna pořídila plně vybavenou tělocvičnu, kterou ve vybrané časy poskytuje zdarma na kolektivní cvičení. 

PVZP si v rámci svých společensky odpovědných aktivit klade za cíl nejen podporovat různé sféry společnosti jako kultura nebo podnikání, ale rovněž podporovat i všechny věkové skupiny napříč společností. Ve svém sídle v centru Prahy PVZP nyní zrestaurovala jeden ze salonků historické budovy a přetransformovala jej v multifunkční prostor pro široké spektrum pohybových aktivit. Tělocvična bude sloužit zdarma předškolním dětem a seniorům.

Děti i seniory lekcemi provedou profesionální trenéři, kteří mají letité zkušenosti s prací právě s těmito věkovými kategoriemi. V obou případech bude alfou a omegou, aby se cvičenci pohybovali jenom tak, jak dovedou, a tak, aby si neublížili. Pohybové aktivity bude tvořit pestrý mix cvičení s vlastní vahou, sportovních her a strečinku. Část programu bude rovněž věnována podpoře týmového chování a také umění relaxace a meditace. Tělocvična je vybavena lehčími činkami, gymbally, bosu míči a celou řadou dalších pomůcek vhodných pro zdravé cvičení.

„Jsem ráda, že se nám podařilo nevyužívaný salonek přebudovat ve smysluplný prostor, který nyní využívají jak zaměstnanci Pojišťovny třeba na hodiny jógy, tak že jej můžeme vybraným skupinám nabídnout k užívání zdarma. V budově máme kavárnu, takže rodiče malých dětí mohou setrvat v bezprostřední blízkosti tělocvičny a nemusí mít o své ratolesti strach. Naopak senioři se mohou v kavárně po cvičení odměnit,“ komentuje zřízení tělocvičny Ing. Halina Trsková, místopředsedkyně představenstva PVZP a autorka nápadu vybudování tělocvičny.

Díky iniciativě Oživíme Česko a nadačnímu fondu Ze Srdce PVZP se Pojišťovna dlouhodobě věnuje společensky odpovědným a dobročinným aktivitám. Tento rok probíhá už druhý ročník série charitativních běhů PVZP FénixRun. Výtěžek ze startovného a dobrovolných příspěvků bude rozdělen mezi devět neziskových organizací, které se věnují vážně nemocným nebo lidem po velmi vážných úrazech. Ve svém sídle PVZP organizuje rovněž koncerty a kulturní odpoledne pro seniory zdarma. Největší akcí letošního roku je celodenní multižánrový festival PVZP Den s Amosem — také zdarma.

Odkazy