Úvod Aktuality Série charitativních běhů PVZP FénixRun jde do finále

Série charitativních běhů PVZP FénixRun jde do finále

Série charitativních běhů PVZP FénixRun jde do finále

18.7. 2022, Praha – Pojišťovna VZP, a. s., (PVZP) už druhým rokem pořádá sérii charitativních běhů PVZP FénixRun, letos poprvé ve spojení s běžeckým seriálem Běhej lesy. Jejich cílem je vybrat na startovném a dobrovolných příspěvcích co nejvíce finančních prostředků, které budou po skončení sezóny rozděleny mezi devět neziskovek věnujících se vážně nemocným dětem, lidem po komplikovaných úrazech, předčasně narozeným dětem, handicapovaným a dalším lidem s nelehkým osudem.

PVZP FénixRuny jsou dlouhé 4 až 5 km, může se jich zúčastnit kdokoliv, jak fyzicky na místě v daném termínu, tak virtuálně, kdykoliv, odkudkoliv. Kdo nechce běhat, může jít trasu procházkovým tempem. Nejdůležitější je užít si den, udělat něco pro své zdraví a zároveň tím přispět na dobrou věc.

Jeden běh, jeden příběh

Na každém běhu je představen příběh nebo projekt z jedné zapojené nadace/spolku. Šest běhů je již za námi, tři zbývají. Na Bílé 6. 8. 2022 představíme Nadaci Z + M, která výtěžek použije pro handicapovaného sportovce – parahokejistu Miroslava Novotného. V Bedřichově 27. 8. 2022 poběžíme pro rodinu postiženého chlapečka Bruna. Bruno má nevyléčitelné onemocnění, denně musí cvičit, rehabilitovat a potřebuje speciální ortézy, aby mohl chodit. Na závěr v Boleticích 10. 9. 2022 podpoříme spolek No Foot No Stress, organizaci, která pomáhá lidem po amputaci. Ta vybrala koupi speciálních protéz pro Dana Hrocha, kluka, který přišel kvůli střetu s vlakem o obě nohy, a protézy mu pomohou opět žít plnohodnotný život.

Termíny závodů:

  • 8. 2022 Bílá – Nadace Z + M
  • 8. 2022 Jizerská – Ze srdce PVZP
  • 9. 2022 Boletice – No Foot No Stress

„Cílem projektu bylo nejen finančně podpořit vybrané neziskové organizace, ale také otevřít témata závažných onemocnění, která jsou často tabuizována, ačkoliv se bohužel dříve či později mohou dotknout každého z nás. Propojení běhání a charity nám přijde jako skvělý způsob, jak apelovat na prevenci a motivovat lidi k pravidelnému pohybu. Pro ty, kdo běhat z nějakého důvodu nemohou nebo nechtějí, ale rádi by přispěli, je tu možnost přihlásit se do virtuálního charitativního závodu. Zaplacené startovné jde do poslední koruny na charitu,“ dodává Halina Trsková, místopředsedkyně představenstva.

O PVZP

Pojišťovna VZP, a. s., je komerční ryze českou neživotní pojišťovnou. Řídí se firemní filozofií „Chráníme to nejcennější“. Právě z těchto důvodů nabízí řadu produktů, které se zaměřují na pojištění zdravotních, ale i majetkových rizik. Zabývá se také pojištěním nemocenských dávek, úrazů, zranění nebo závažných onemocnění. Zároveň je největším retailovým prodejcem cestovního pojištění a jedničkou na trhu v oblasti zdravotního pojištění cizinců. Od roku 2017 poskytuje také pojištění vozidel.

Pojišťovna VZP, a. s., (PVZP) přijala společenskou odpovědnost jako svůj dobrovolný závazek, dlouhodobě se věnuje dobročinným aktivitám a sociálně odpovědným aktivitám, při nichž výrazně akcentuje právě na prevenci vážných onemocnění a zdravý, plnohodnotný životní styl.

Dobročinné aktivity PVZP od roku 2021 zastřešuje Nadační fond Ze srdce PVZP.

Rozdíl mezi PVZP a VZP ČR

Jediným akcionářem PVZP je Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky (VZP ČR), tedy největší zdravotní pojišťovna v ČR. Přes podobné zkratky je mezi oběma pojišťovnami jasný rozdíl – PVZP nabízí komerční pojištění osob a firem proti nejrůznějším situacím, VZP ČR poskytuje veřejné zdravotní pojištění.

 

Více informací naleznete na:

PVZP FénixRun www.fenixrun.cz

PVZP www.pvzp.cz

Běhej lesy www.behejlesy.cz