Úvod Aktuality Stejný standard zdravotního pojištění pro cizince jako pro občany ČR nyní s 8% slevou

Stejný standard zdravotního pojištění pro cizince jako pro občany ČR nyní s 8% slevou

Praha 2.11. 2022 – Pojišťovna maximalizuje dostupnost zdravotního pojištění v nejvyšší možné kvalitě co největšímu množství cizinců žijících v ČR. Z tohoto důvodu již před několika lety zavedla na trh produkt EXCLUSIVE, který poskytuje stejný rozsah zdravotní péče, jako má český občan, tj. pojištění bez jakékoli výluky, nyní s cenovým zvýhodněním 8 %.

Díky tomu, že KZPC EXCLUSIVE rovná se veřejné zdravotní pojištění českých občanů, umožňuje snadnou orientaci jak zdravotnickým zařízením, tak samotným pojištěncům. Obě strany, pacient i zdravotnické zařízení, se mohou spolehnout, že péče bude plně hrazena pojišťovnou, a to až do výše sjednaného limitu pojistného plnění. Obě strany jsou tak zbaveny administrativní zátěže i stresu z obav, že za lékařskou péči pojišťovna neuhradí nebo že za ni bude muset pacient doplácet. Tento jednoduchý princip vede ke zvýšení ochoty zdravotnických zařízení přijímat pacienty-cizince.

„Dlouhodobě apelujeme na cizince, aby při sjednávání pojistky, vždy důkladně zvážili rizika, nepodceňovali výši limitu a uváděli pojišťovně pravdivé informace. U zdraví to platí dvojnásob. Stává se, že klienti přijedou do Česka nemocní, uvedou nepravdivé informace o svém zdravotním stavu do zdravotního dotazníku, protože třeba mají obavy, že budou mít drahé pojištění, ale tím pádem si nesjednají vhodnou pojistku a problém je na světě. Léčba může být velmi nákladná, například léčba onkologických onemocnění může rychle vyšplhat k částkám okolo 5 000 000 Kč. I z tohoto důvodu nyní nabízíme pojištění ve variantě EXCLUSIVE za zvýhodněnou cenu. Toto pojištění prakticky plnohodnotně nahrazuje veřejné zdravotní pojištění. Pojištěnci mohou mít naprostou jistotu, že jim bude poskytnuta péče ve stejném standardu, na jaký je zvyklý český občan.“, vysvětluje Ing. Halina Trsková, místopředsedkyně Pojišťovny VZP, a.s.

Důležité odkazy

  • všechny druhy zdravotního pojištění cizinců od PVZP zde
  • zdravotní pojištění cizinců v balíčku EXCLUSIVE zde