Úvod Aktuality Team PVZP vyhrál Týmovku na Běhej Lesy

Team PVZP vyhrál Týmovku na Běhej Lesy

O víkendu 17.–18. června proběhl na Vysočině další díl seriálu Běhej Lesy. Závod nazvaný „Týmovka“ byl historicky prvním štafetovým závodem v tomto seriálu a tým reprezentující PVZP zvítězil v kategorii čtyřčlenných týmů na celkovou vzdálenost 100 kilometrů. V rámci závodního víkendu proběhl rovněž charitativní běh PVZP FénixRun.

Program na Vysočině začal už v pátek poradou kapitánů a prezentací týmů. Páteční program završil večerní koncert. Sobota dopoledne patřila už tradičně dětským závodům a charitativnímu závodu (běh nebo chůze) PVZP FénixRun, kterého se zúčastnilo 160 závodníků. Závody PVZP FénixRun probíhají po celý rok až do konce září, a to nejen v rámci běžeckého seriálu Běhej lesy, ale i jako několik zážitkových běhů pro širokou veřejnost pod hlavičkou PVZP Fénix Castle Run (v zámeckých areálech v Pardubicích a Náchodě). Výtěžek z těchto charitativních závodů bude rozdělen mezi deset pečlivě vybraných neziskovek.

V sobotu přesně v poledne potom odstartovaly týmové závody. Závodilo se ve třech hlavních kategoriích:

• osmičlenné týmy na 200 kilometrů
  • čtyřčlenné týmy na 200 kilometrů
  • čtyřčlenné týmy na 100 kilometrů

Tým PVZP nastoupil do závodu čtyřčlených týmů na 100 kilometrů ve složení Martin Koukal (kapitán), Jan Vaníček, Radoslav Sadowy a Petr Knop. Každý člen týmu musel uběhnout celkovou porci 25 kilometrů, které byly rozděleny do třech okruhů o délkách 14, 7 a 4 kilometry. Závodníci se na trati střídali vždy po uběhnutí jednoho okruhu. Tým PVZP se od startu pohyboval na medailových pozicích a po šedesáti kilometrech se osamostatnil na čele a postupně navyšoval svůj náskok a nakonec v čase 8:32:17 vítězně proťal cílovou pásku.

Zatímco šťastní vítězové mohli začít odpočívat, slavit a užívat si doprovodný program ve formě koncertů, filmů a rozhovorů na pódiu, týmy na trase 200 kilometrů bojovaly s nástrahami trati v průběhu celé noci a některé až do nedělního poledne. Finálovou tečku za závodním víkendem v neděli obstaralo slavnostní vyhlášení výsledků, na kterém vítězný tým přebral trofej, která bude vystavena na čestném místě v sídle PVZP a přidá se tak k trofeji za vítězství ve firemní štafetě na Jizerské 50.

Tým PVZP se na Vysočině prezentoval nejen na trati, ale i v zázemí závodu, kde byla rozsáhlá promo zóna PVZP s fotokoutkem, a kde se prodávaly charitativní Run párky, a nově také palačinky. Součástí promo zóny byla i prezentace Nadačního fondu Ze srdce PVZP, který letos pomáhá často opomíjeným sourozencům vážně nemocných dětí a Nadačního fondu Šťastná hvězda, který pomáhá vážně nemocným dětem a jejich rodinám.

Víkend na Vysočině byl dlouhý a náročný, jak pro běžce, tak pro zaměstnance PVZP, kteří zajišťovali chod promo zóny od rána do večera. Únava ale pomine a zůstanou krásné vzpomínky a dobrý pocit z toho, že o sobě PVZP dala pořádně vědět a že díky charitativním závodům PVZP FénixRun pomáhá velkému množství lidí, kteří to nejvíce potřebují.