Úvod Aktuality Úspěšná premiéra zážitkových běhů PVZP Fénix Castle run v Pardubicích

Úspěšná premiéra zážitkových běhů PVZP Fénix Castle run v Pardubicích

Úspěšná premiéra zážitkových běhů PVZP Fénix Castle run v Pardubicích

Na sváteční pondělí Prvního máje proběhl v Pardubicích na zámku a v přilehlém rozkvetlém parku historicky první PVZP Fénix Castle run – den plný běžeckých závodů, včetně dětských a charitativních.

Nádherné počasí a historické kulisy přilákaly na start více než 600 závodníků. Sportovní den zahájila rozcvička s moderátorem Josefem Vágnerem, který účastníkům i zazpíval. Jako první přišly na řadu dětské závody Fénixáček. Na tratích dětských závodů byly sice k vidění nejurputnější souboje celého dne, ale bez ohledu na jejich konečný výsledek všichni odcházeli z cíle s úsměvem na rtech a s originální medailí. 

Po dětských závodech následoval charitativní PVZP FénixRun na 3 kilometry. Závod odstartovala senátorka a ředitelka Základní a Praktické školy Svítání Mgr. Miluše Horská a na start se mezi více než stovku účastníků postavil i náměstek primátora Jakub Rychtecký. Na atmosféře a průběhu závodu bylo poznat, že hlavní myšlenkou je pomoc potřebným a zdravý pohyb na čerstvém vzduchu, a že o výsledek až tolik nejde. Trasa závodu na 3 kilometry vedla malebným prostředím rozkvetlého zámeckého parku a spolu s krásným slunečným počasím vytvořila účastníkům naprosto komplexní zážitek. 

Výtěžek ze startovného z dětských běhů a z běhu PVZP FénixRun na 3 kilometry půjde bezezbytku na charitu – bude rozdělen mezi pardubickou Základní a Praktickou školu Svítání a deset neziskovek, které PVZP podporuje v aktuálním ročníku PVZP FénixRun. V Pardubicích jsme vybrali na charitu přes 110 000 korun, za což chceme všem účastníkům moc poděkovat. 

Závodní den v Pardubicích završily závody H Centrum na 6 kilometrů a PVZP FénixRun na 9 kilometrů. Na startu už stáli ryzí sportovci, kteří bojovali o pořadí, čas a překonání vlastních limitů. 

Vždy když děláte něco nového, jste nervózní a máte obavy, jak to dopadne. Musím však říct, že historicky první PVZP Fénix Castle run se opravdu vydařil a v některých směrech překonal i naše očekávání. Potěšila nás hojná účast a ověřili jsme si, že spojení sportu, charity a historické lokace má smysl a sportovce oslovuje a baví. Za úspěšné zahájení tradice bychom chtěli poděkovat všem účastníkům, divákům, organizátorům, spolupracovníkům a partnerům. Byli jste skvělí a bylo to super,“ komentuje celou akci Martin Koukal, PR specialista PVZP.

 
Další závod PVZP Fénix Castle run proběhne 24. 9. 2023 v Náchodě. Máte se na co těšit, protože celý závodní den bude pojatý jako grandiózní zakončení sezony běhů PVZP FénixRun.

Důležité odkazy