Úvod Aktuality Virtuální charitativní běh PVZP FénixRun Běžím do školy je za námi. Vybralo se 135 431 korun

Virtuální charitativní běh PVZP FénixRun Běžím do školy je za námi. Vybralo se 135 431 korun

Virtuální charitativní běh PVZP FénixRun Běžím do školy je za námi. Vybralo se 135 431 korun

Koncem srpna odstartoval 3. virtuální charitativní běh za série PVZP FénixRun, který organizuje Pojišťovna VZP, a.s., (PVZP). Třetí z běhů s podtitulem Běžím do školy mohli účastníci v termínu od 25. 8. do 12. 9. běžet kdekoliv. Na startovném se podařilo vybrat 135 431 korun, které budou rozděleny rovným dílem mezi pětici neziskových organizací (Nové hároPink BubbleModrý hrochNadační fond KrtekNo Foot No Stress).

Na PVZP FénixRun Běžím do školy se zaregistrovalo celkem 332 závodníků. Minimální startovné bylo 300 korun, další finanční příspěvek byl zcela dobrovolný. Průměrná částka, kterou jeden zaregistrovaný závodník zaplatil, se pohybovala kolem 407 korun. Výtěžek ze startovného bude rozdělen mezi neziskové organizace rovným dílem – každá obdrží 27 000 korun, které využije na pomoc konkrétním pacientům, nákup terapeutických pomůcek atd.

„I přesto, že začátek školního roku je vždy velký shon, třetího závodu s názvem FénixRun Běžím do školy se zúčastnilo 332 běžců. Jsme vděční, že díky těmto lidem se podařilo získat 27 000 korun pro každý nadační fond. Cílem tohoto běhu bylo upozornit své blízké, že pohybem předcházíme řadě závažných onemocnění. Věříme, že na poslední běh PVZP FénixRun Běžím v barvách podzimu se
k nám připojí další dobré duše, které rády pomohou těm, kteří pomoc opravdu potřebují,“ komentuje výsledky třetího běhu Ing. Halina Trsková, místopředsedkyně představenstva PVZP.

Cílová vzdálenost PVZP FénixRun „běhů“ je tři kilometry. Závodníci je mohou absolvovat během nebo chůzí, a to kdekoliv na světě. Důležité je dodržet datum běhu, které je vždy v rozmezí přibližně dvou týdnů. Svůj čas mohou účastníci sledovat (trackovat) prostřednictvím jakékoliv aplikace, která měří sportovní výkon.

Pětice neziskových organizací, která obdrží výtěžek z běhů, je pečlivě vybraná. Jedná se o organizace, které se dlouhodobě věnují (dětským) onkologickým pacientům nebo lidem po velmi vážných úrazech.

V tomto roce je možné pomáhat pohybem s PVZP FénixRun ještě jednou, a to přihlášením na následující virtuální charitativní běh:

FénixRun Běžím v barvách podzimu v termínu 25. 10. – 7. 11. 2021

Více na www.fenixrun.cz.

Patronem běhů je pojištění závažných onemocnění Fénix od PVZP, které v případě vážné nemoci poskytne jednorázovou výplatu až 2,5 milionu korun. Tyto prostředky lze použít na cokoliv, včetně léčby, nájmu, nákladů na chod domácnosti apod.