Úvod Aktuality Závěr cyklistické sezóny Jiřího Janoška: Poslední závody až v prosinci

Závěr cyklistické sezóny Jiřího Janoška: Poslední závody až v prosinci

Závěr cyklistické sezóny Jiřího Janoška: Poslední závody až v prosinci

Dráhový cyklista Jiří Janošek, kterého PVZP dlouhodobě podporuje, svými slovy informuje, co je u něj nového a kam se ubírá jeho sportovní kariéra.

Už zase uplynula nějaká doba, co jsem se vám naposledy ozval. Po menší pauze bych vám chtěl přiblížit, co nového se událo. Naposledy jsem psal ohledně závodů v Praze a Prostějově. Byly vypsány závody první kategorie, což mělo přilákat konkurenci k nám do Česka. Bohužel, ve sprinterských disciplínách bylo minimum přihlášek, takže se závody v obou případech zrušily. V září jsem se tedy nezúčastnil žádných závodů, stejně tak v říjnu už se žádné v České republice nekonaly.

Ale v půlce měsíce jsme dostali pozvání, zúčastnit se vložených závodů v Hradci Králové. Pozvání jsme přijali, a tak jsme se společně s Tomášem Bábkem vydali závodit. Čekal nás 2x sprint na 300 metrů s pevným startem. Vše se uskutečnilo na Velkém náměstí v Hradci Králové. Později se po našich vložených závodech odehrál seriál českého poháru na silnici. Jako první jízdu pevných startů jsem jel proti Davidovi Gotthardovi, a tu jsem vyhrál. Hned po krátké pauze mě čekalo finále o první až druhé místo. Postavil jsem se na start proti Tomášovi Bábkovi a za potlesku diváků kolem bariéry jsme vystartovali. Nakonec o vítězi rozhodla cílová fotografie. Obsadil jsem druhé místo.

Vložené závody jsem si užil a byl jsem rád, že jsem opět zažil adrenalin, který jde ruku v ruce se závodní atmosférou. Příprava na závody probíhá i nadále, absolvuji posilovnu a najíždím kilometry na kole. Později se zaměřím na intenzity – buď venku na dráze, dokud ještě počasí dovolí, nebo už na trenažéru uvnitř „pohodlí” domova.

Minulý týden jsem se zúčastnil soustředění v Novém Městě na Moravě. Bylo to převážně najíždění kilometrů. Nejdelší trénink sčítal dohromady 5 hodin čistého času na horském kole. Teplé počasí nám ještě přálo. V prosinci bych se chtěl zúčastnit závodu v pražském Motole – velodrom je krytý, měří jen 153 metrů, což není ideální, ale jsme rádi, že máme velodrom, který se vytápí. Na programu bude teamsprint a s mým týmem Akademie dráhové cyklistiky se chceme zúčastnit. Momentálně pracujeme na složení týmu a rozdělení pozic. Doufám, že se vše vydaří a konečně budu zase závodit. Termín je vypsán na 10. a 11. listopadu a nese název Mistrovství Planety. Jste určitě zváni!

Co se týče mé další kariéry, tak bych vám chtěl prozradit jednu novinku. Dostal jsem nabídku trénovat mládež v týmu TJ Favorit Brno. Nabídku jsem přijal a už nějakou dobu pracuji s dětmi. Jsem přesvědčen, že jim mám co předat, neboť na kole jsem dosáhl spousty dobrých výsledků. Děti se potřebují naučit techniku jízdy na velodromu nebo na silničním kole. Dá se tedy říci, že jsem ke svému vlastnímu sportování přidal i roli trenéra. Jsem rád, že s dětmi můžu vyrazit na kolo a že jsem denně ve svém oblíbeném prostředí.

Toto je prozatím vše. Chtěl jsem vám dát vědět, co nového se událo na mé sportovní cestě. V prosinci ještě jedny závody, a to by mělo být pro tento rok vše. Jakmile se zúčastním závodu, tak se vám zase ozvu. Moc vám děkuji, že jste nadále se mnou.

 

S pozdravem,

Jiří Janošek
V Brně dne 7.11.2022