Úvod Aktuality Zážitky Jiřího Janoška z Mistrovství České republiky v dráhové cyklistice

Zážitky Jiřího Janoška z Mistrovství České republiky v dráhové cyklistice

Dráhový cyklista Jiří Janošek svými slovy popisuje letošní Mistrovství republiky v dráhové cyklistice.

Už je to za mnou! Před několika dny jsem se vrátil z Plzně, kde se konalo 1.–3.7.2022 mistrovství České republiky v dráhové cyklistice. Můžu říct, že to byl vrchol mojí letošní sezóny. Plánuji i další závody, ale nemají takovou váhu. Do Plzně jsem se připravoval svědomitě, jak nejlépe to šlo. Měli jsme společné tréninky, které celému týmu prospěli. Nakonec z našeho týmu Akademie dráhové cyklistiky odcestovalo na MČR 5 závodníků. Na závody jsem se těšil, dráhových závodů jsem letos absolvoval málo. Velodrom v Plzni je stejně dlouhý jako v Brně, tedy 400m. Jediný rozdíl byl v tom, že velodrom nebyl zčásti zakrytý. Hned první den závodu nám počasí nepřálo a déšť zařídil změnu programu. Celá tato akce byla rozdělena do tří závodních dnů.

Pro mě nejlepší umístění z mistrovství České republiky! Domů jsem si přivezl 3. místo, společně s Josefem Jurčíkem a Romanem Hradeckým. V disciplíně týmový sprint jsme dokázali vystoupit na bednu a získali medaili. Poté v individuálních disciplínách, například v keirinu, kde jsem dokončil na celkovém 5. místě. Ve sprintu, při němž nám počasí narušilo program, jsem dokončil na 6. místě. S výsledky závodů jsem spokojen. Navíc jsem rád, že jsme vybojovali medaili do Akademie.

Co se týče mého dalšího závodního programu, tak chci nakombinovat dráhové a silniční závody dohromady. Určitě se zúčastním prestižních dráhových závodů v Prostějově (25.-26.8.), které se řadí do programu C1, což je nejvyšší kategorie a přiláká mezinárodní konkurenci. Co se týče silničních závodů, tak jsem si vybral hromadné starty a jednu individuální časovku. Velice si vážím, že držíte nadále se mnou a jakmile bude něco nového, tak Vám dám určitě vědět.