Úvod Pojištění majetku bez zbytečných limitů od PVZP

Pojištění majetku bez zbytečných limitů od PVZP

PVZP přichází s vylepšením v pojištění majetku a odpovědnosti občanů, nově pod názvem Pojištění majetku bez zbytečných limitů. Veškeré úpravy v tomto pojištění jsou provedeny ve prospěch klienta a zdarma.

Majetkové pojištění má nyní nejširší pojistné krytí na trhu. Díky bezkonkurenčnímu rozsahu pojistného krytí ve variantách MAXI, odpovědnosti vyplývající z vlastnictví nemovitosti zdarma, nulové spoluúčasti a neuplatňování podpojištění je tento produkt jedničkou na trhu.

Abychom klientům usnadnili výběr pojištění a zbavili je stresu, zda si sjednali dostatečně vysoké limity, zjednodušili jsme varianty pojištění budov i trvale obývané domácnosti. Varianty pojištění (STANDARD, MAXI) nyní obsahují stejný počet pojistných nebezpečí, liší se pouze limity pojistného plnění. Ve variantě MAXI jsme pojistné limity zrušili téměř úplně. Zachovali jsme jich naprosté minimum pouze pro nejrizikovější předměty nebo místa pojištění.“, vysvětluje Jana Trachtová, produktová manažerka PVZP.

U pojištění budovy limitujeme pouze pojištění vedlejších staveb. U pojištění trvale obývané domácnosti pak zůstaly z pochopitelných důvodů limity pro cennosti, peníze, stavební součásti a věci ve vedlejších prostorech a mimo místo pojištění. Základní výše těchto limitů je nastavená tak, že vyhovuje převážné většině klientů. Pokud se i přesto vyskytne potřeba některý z těchto limitů navýšit, i toto naše pojištění umožňuje“, dodává Trachtová.

Již od října 2021 se klienti u pojištění majetku nemusí obávat sankcí vyplývajících z podpojištění. Nyní jde PVZP ještě dál a ruší i spoluúčasti na všechna pojistná nebezpečí včetně povodně a záplavy, a to jak u pojištění majetku, tak i u pojištění občanské odpovědnosti. Tato úprava nemá žádný dopad na cenu pojištění. Navíc od prosince loňského roku mají klienti pojištění odpovědnosti vyplývající z vlastnictví nemovitosti zdarma ke sjednanému majetkovému pojištění a k pojištění odpovědnosti z běžné občanské činnosti.

Pojištění majetku a odpovědnosti občanů od PVZP není jen Pojištění majetku bez zbytečných limitů, ale i bez zbytečných obav ze zjištěného podpojištění, nedostatečného limitu pojistného plnění nebo vysoké spoluúčasti při pojistné události.

Důležité odkazy

::
Pojišťovna VZP, a.s., (PVZP) je univerzální neživotní pojišťovna. Od roku 1994 byla součástí VZP ČR, po vstupu Česka do Evropské unie v roce 2004 působí samostatně. Poskytuje cestovní pojištění, pojištění majetku a odpovědnosti, občanů, podnikatelů, zdravotnických zařízení, pojištění profesní odpovědnosti a majetku lékařů a farmaceutů, pojištění běžné občanské odpovědnosti, úrazové pojištění, komerční zdravotní pojištění cizinců a další pojistné produkty. Jediným akcionářem je Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky.
Kontakt pro média: klara.bila@pvzp.cz