Dráhový cyklista Jiří Janošek o sportu v dnešní době: Každý týden všechno jinak

 

Jiří Janošek profesionální sportovec, dráhový cyklista, kterého Pojišťovna VZP, a. s., dlouhodobě podporuje. Na začátku října nám poslal svoje svědectví o tom, jaká je situace ve vrcholovém sportu v dnešní komplikované době (podzim 2020).

Jiří se od mistrovství České republiky v dráhové cyklistice jsem se zúčastnil pouze dvou závodů a to je pro profesionálního sportovce velice málo.

Dnes ani vlastně nevím, jestli budou další závody následovat. Všechno nejisté nebo

se závody ruší. Pro sportovce je to hrozný pocit připravovat se na závody, které se potom nakonec stejně neuskuteční. Zároveň s tím se vytrácí i motivace závodit.

V poslední zprávě od Jiřího, jsme informovali, že měl Jirka v plánu cestovat na závody do zahraničí. Bohužel se ani na jedny s týmem nevypravil.

Byli jsme jen na závodech v Praze a v Prostějově a závodili jsme jen s Poláky a Italy na otevřeném betonovém velodromu. Nejlépe se mi dařilo v Praze, kde získal v různých závodech čtvrté a páté místo.

Co bude následovat, je ve hvězdách. Možná bude mistrovství Evropy v listopadu, možná v únoru příštího roku.

Z mé strany by bylo rozhodně lepší se připravit na únorový termín, protože máme extrémně omezené podmínky k tréninku. Chtěli jsme na soustředění do Vídně, ale je nouzový stav a vůbec nevíme, co se bude dít dál.

Jiří dělá všechno proto, aby měl co nejlepší formu a mohl podat maximální výkon bez ohledu na to, v jakém termínu se mistrovství uskuteční.

Doufáme, že se brzy stav zlepší a všichni sportovci, včetně Jiřího, se budu moci zase naplno věnovat své vášni.

“Doufám, že do konce roku tohle období přežijeme a poté už nebudeme nijak dále omezováni,” dodává Jiří.